Marți, 07 Februarie 2006 - 07:25 AM Aleg.RO: CJ Neamt, ramas si fara vicepresedinte

Publicat de: Mihai Lazarescu

curierulnational
In doar cateva zile Consiliul Judetean Neamt a ramas si fara presedinte, si fara vice . Acum o saptamana, prefectul Toader Mocanu a emis ordinul de incetare a mandatului de presedinte al CJ a sefului PSD Neamt, Dan Vasile Constantin, pentru ca acesta era actionar la o firma privata din Piatra Neamt.
Acelasi prefect Mocanu a consfintit ieri "decapitarea" CJ si a semnat ordinul de incetare a mandatului vicepresedintelui CJ Neamt, conservatorul Valerica Fratila, deoarece era actionar la o firma.
Prefectul de Neamt a luat aceasta decizie dupa ce, vineri, a primit o adresa din partea secretarului general al Consiliului, Mihaela Ignatovici Lazar, prin care se semnaleaza incompatibilitatea cu functia de vicepresedinte a Consiliului Judetean Neamt a presedintelui filialei Neamt a Partidului Conservator, Valerica Fratila. Potrivit aceleiasi surse, Fratila a fost, pana in 31 ianuarie, asociat si administrator la societatea "Bucuria Copiilor", din Piatra Neamt.

Curierul Național

· Alte știri de la Mihai Lazarescu

Azi: Cea mai citită știre din sursa Curierul Național:

CJ Neamt, ramas si fara vicepresedinte | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii