Miercuri, 22 Februarie 2006 - 06:58 AM Aleg.RO: "Botos este santajist si credincios lui Basescu"

Publicat de: Iulia Nitescu

7plus "Botos este santajist si credincios lui Basescu"
Vicepresedintele PIN, Lavinia Sandru, a apreciat ieri ca trecerea DNA si a procurorului Daniel Morar în subordinea lui Ilie Botos reprezinta "umilirea publica a Monicai Macovei" . Sandru sustine faptul ca relatia dintre ministrul civic, Monica Macovei, si presedintele Traian Basescu nu mai este la fel de buna ca în urma cu cîteva luni. În fapt, spune vicepresedintele PIN, "asistam la sfîrsitul relatiei de dragoste dintre presedinte si societatea civila" si la transformarea ministrului Justitiei într-un "ministru cu statut de functionar". "Traian Basescu a acceptat sa treaca DNA în subordinea lui Ilie Botos pentru ca nu vrea sa împarta puterea asupra justitiei nici cu Monica Macovei, nici cu societatea civila. Botos este santajist si credincios lui Traian Basescu", a declarat reprezentanta PIN, amintind de faptul ca, în 2004, Traian Basescu a declarat despre Botos ca este incompetent si ca face politiei politica. "Cunoastem disputele Monicai Macovei cu Ilie Botos si faptul ca presedintele o înfrunta ne arata ca Monica Macovei nu mai reprezinta nimic", a mai spus Lavinia Sandru.

7 Plus

· Alte știri de la Iulia Nitescu

Azi: Cea mai citită știre din sursa 7 Plus:

"Botos este santajist si credincios lui Basescu" | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii