Joi, 01 Decembrie 2005 - 12:27 PM Aleg.RO: CE MAI E NOU PRIN TARA

ziarul TIMIS: CASELE SINISTRATILOR, FACUTE DE MANTUIALA Vantul puternic din ultimele zile a ridicat mai multe folii care izoleaza acoperisurile locuintelor noi ale sinistratilor din Timis, in timp ce in unele case s-a instalat mucegaiul, iar usile nu se inchid bine . BIHOR: MITA LA FRONTIERA Un politist de frontiera din Bihor este suspectat de luare de mita dupa ce doi cetateni au declarat ca acesta urma sa ii ajute sa iasa din tara cu pasapoarte false, contra sumei de 1.500 de euro. (M.M.) BRAILA: POLITIST IN REZERVA, SPANZURAT Un fost angajat al Inspectoratului de Politie Braila a fost gasit, marti, spanzurat in propria casa. Anchetatorii au ajuns la concluzia ca fostul politist Nicolae D., 63 de ani, si-a luat viata intrucat suferea de o boala incurabila si ca a mai avut in urma cu putin timp o tentativa de suicid. (N.V.) PRAHOVA: POMPIERI RASTURNATI CU MASINA Patru persoane, intre care trei pompieri, au fost ranite, marti noaptea, dupa ce o autospeciala de pompieri apartinand Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Prahova a fost lovita din lateral de un TIR si s-a rasturnat, la intrarea in Ploiesti. TIMIS: PLASTOGRAFUL DE LA PRIMARIE Secretarul Primariei din localitatea Becicherecu Mic, judetul Timis, a fost retinut, marti, fiind acuzat ca, prin falsificarea unor documente oficiale, ar fi vandut mai multe terenuri sub pretul pietei, prejudiciul produs fiind estimat la 156.000 de euro si aproape 300 de milioane de lei vechi. ARAD: AU SIMULAT DESFIINTAREA GRANITELOR Vamesii romani si ungari au avut un exercitiu comun, ieri, la Arad, care a vizat stabilirea modalitatilor de lucru si de colaborare dupa eliminarea granitei dintre cele doua state, cand controlul vamal se va desfasura pe comunicatiile rutiere din zonele de frontiera.

Ziarul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Ziarul:

CE MAI E NOU PRIN TARA | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii