Joi, 01 Decembrie 2005 - 12:27 PM Aleg.RO: Miss si mister de 70 de ani la "Balul bunicilor"

evenimentulzilei Oana BotezatuJoi, 01 Decembrie 2005 Aglomeratie mare seara trecuta la Clubul Escape: dupa o saptamana ce le-a fost dedicata in intregime, cu spectacole de teatru si concursuri diverse, a venit si momentul mult asteptat de varstnicii Capitalei: "Balul Bunicilor" . Gatiti nevoie mare, doamnele cu rochii dantelate, si domnii cocheti, imbracati la cravata si costum, au petrecut timp de mai bine de cinci ore: s-au distrat mai ceva ca in tinerete. Aproximativ 1.000 de pensionari s-au delectat cu muzica artistilor Floarea Calota, Elena Merisoreanu, Narcisa Suciu, Alexandru Arsinel, Victor Socaciu si Luminita Anghel, iar 120 de perechi s-au inscris la concursul "Regele si Regina Balului". Cu baloane colorate in forma de inima in mana (acestea reprezentau numerele din concurs), cuplurile de bunici au dansat ore bune, uitand de pensia mica si de plata facturii la intretinere. Ierarhia finala a competitiei a fost stabilita in urma aplauzelor de la final. Cei mai aplaudati au fost neobositii bunici Araldina Rata si Dumitru Nicolaescu, care au fost declarati, astfel, regina si regele balului. Fiecare a primit cate un premiu in valoare de doua milioane de lei vechi si un sejur de o saptamana la Neptun. "Saptamana Bunicilor" este un eveniment organizat anual de Primaria Municipiului Bucuresti in colaborare cu Asociatia "Pro Familia".

Evenimentul Zilei

Azi: Cea mai citită știre din sursa Evenimentul Zilei:

Miss si mister de 70 de ani la "Balul bunicilor" | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii