Sâmbătă, 10 Decembrie 2005 - 06:40 AM Aleg.RO: Adi Mutu vrea sa cumpere FC Arges cu 1,5 milioane de euro

Gândul Primarul orasului Pitesti, Tudor Pendiuc, a declarat, ieri, ca atacantul formatiei Juventus Torino, Adrian Mutu, si-a manifestat dorinta de a achizitiona pachetul majoritar de actiuni de la SC FC 2005 SA, societatea care are în proprietate clubul FC Arges . ?Adi Mutu m-a sunat astazi (n.r. - vineri) si si-a manifestat intentia de a cumpara pachetul majoritar de actiuni de la FC Arges. Sunt foarte bucuros. Este o veste extraordinara! FC Arges a gasit investitorul de care avea nevoie: un argesean care, pe deasupra, se mai si pricepe la fotbal. Il asteptam pe Mutu la discutii, pentru a stabili toate amanuntele încheierii tranzactiei?, a spus Tudor Pendiuc. Conform unor surse apropiate clubului pitestean, Adrian Mutu este asteptat sa soseasca la Pitesti în cursul zilei de luni, el oferind 1,5 milioane de euro pentru preluarea a 51% din actiunile gruparii FC Arges. Fotbalistul originar din Pitesti este preferat ca investitor de catre Primaria orasului Pitesti, dupa ce vicepresedintele clubului Dinamo Gigi Netoiu, finantatorul FC Steaua Gigi Becali si Regele international al Rromilor Ilie Stanescu au facut propuneri de a achizitiona gruparea FC Arges.

Gândul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Gândul:

Adi Mutu vrea sa cumpere FC Arges cu 1,5 milioane de euro | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii