Marți, 07 Februarie 2006 - 07:28 AM Aleg.RO: Modificarea Legii Audiovizualului a fost amanata

ziua Dezbaterea proiectul de modificare a Legii Audiovizualului, programata sa aiba loc ieri la Senat, a fost amanata pentru joi . Tot ieri, in cadrul grupului Aliantei PNL-PD din Camera Superioara, s-a hotarat deja sa se sustina returnarea proiectului la Comisia pentru cultura, arta si mass media. Textul urmeaza sa fie modificat, in urma criticilor exprimate in ultimele zile din mai multe directii. Senatul primise anterior o scrisoare deschisa, semnata de Consiliul National al Audiovizualului, Conventia Organizatiilor de Media, Societatea Romana de Televiziune, Societatea Romana de Radiodifuziune si Centrul pentru Jurnalism Independent, care au solicitat respingerea proiectului de modificare a Legii audiovizualului.

Ziua

Azi: Cea mai citită știre din sursa Ziua:

Modificarea Legii Audiovizualului a fost amanata | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii