Luni, 13 Martie 2006 - 06:49 AM Aleg.RO: Viceprimarul Aradului renunță la șefia clubului de fotbal UTA

Publicat de: Florin TOMUȚA

AMOS News Viceprimarul municipiului Arad, Tiberiu Dekany, a anunțat că renunță la funcția de președinte al Comitetului Director de la clubul de fotbal UTA. „Încă în cursul zilei de astăzi (duminică - n.r.) îmi voi depune mandatul de președinte în fața membrilor Consiliului Director, urmând să las la latitudinea dumnealor dacă sunt de acord cu acest demers. Pe de altă parte, eu, personal, am multiple obligații, pe diferite planuri, de la cel administrativ la cel politic, și de la cel profesional la viața particulară.

De aceea, datorită acestor îndatoriri multiple, îmi este foarte greu să continui și în funcția de președinte al Comitetului Director al clubului UTA, și îmi manifest disponibilitatea de a renunța la a mai conduce clubul“, a precizat Dekany într-o scrisoare deschisă.

Hotărârea lui Tiberiu Dekany, președintele clubului UTA, de a-și depune mandatul Comitetului Director a provocat o reacție din partea edilului-șef, Gheorghe Falcă.

„E mai bine ca Tiberiu Dekany să rămână la club. În acest an, Primăria investește la UTA opt miliarde de lei și la asemenea investiții avem nevoie de cineva care să gestioneze acești bani la club. Trebuie să existe garanția că banii ajung unde trebuie și pentru ce trebuie.

Tiberiu Dekany este omul perfect pentru a reprezenta Primăria în relațiile cu clubul, din postura pe care o are și ar fi foarte rău dacă viceprimarul ar fi presat să demisioneze datorită unor false presiuni“, a declarat Gheorghe Falcă.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Florin TOMUȚA

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Viceprimarul Aradului renunță la șefia clubului de fotbal UTA | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii