Marți, 14 Martie 2006 - 07:52 AM Aleg.RO: Primăria sectorului 3 face precizări cu privire la accidentul din zona Energeticienilor

AMOS News Primăria sectorului 3 transmite condoleanțe familiei tânărului care și-a pierdut viața în urma prăbușirii unui arbore în zona Energeticienilor. Primăria sectorului 3 va sprijini familia tânărului, asigurând plata tuturor cheltuielilor de înmormântare.

De asemenea, pentru cele două tinere afectate de accident va asigura la externarea din spital consiliere psihologică.

Pe de altă parte, în legătură cu situația creată, au fost făcute următoarele precizări:

- nefericitul accident a avut loc pe așa numita „scurtătură”, în fapt o cărare foarte îngustă, neamenajată, folosită de locuitorii de pe str. Lăcrămioarei pentru a ajunge mai ușor în bd Energeticienilor, prin spatele liceului Decebal.

- copacul rupt de furtună - un plop cu diametrul de un metru, în vegetație care nu prezenta urme evidente de degradare - era amplasat pe o potecă aflată în incinta societății Administrare, Cazare, Cămine,Cantine, responsabilitatea întreținerii aparținând societății în cauză.

- Poliția Comunitară sector 3 și SC ADPB SA au luat măsuri pentru a interzice accesul cetățenilor în zonă.

- Primăria sectorului 3, prin ADPB SA si SC Rosal a intervenit în zonele afectate de furtună, preluând sesizările de la cetățeni și prin intermediul dispeceratului non-stop 9854.

- SC ADPB și SC Rosal SA vor acționa și pe timp de noapte cu utilaje specializate și vor interveni acolo unde va fi nevoie
- până în prezent au fost preluate 12 sesizări cu privire la acțiunea de toaletare copaci, din str. Ion Țuculescu nr. 36, str. Papazoglu, aleea Fetești nr. 17, str. Dumitru Drăgan etc.

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Primăria sectorului 3 face precizări cu privire la accidentul din zona Energeticienilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii