Sâmbătă, 25 Martie 2006 - 07:31 AM Aleg.RO: Funcționarii primăriei Craiova își vor pierde nopțile prin cluburi

Publicat de: Viorel POPA

AMOS News Cluburile de noapte vor fi controlate de funcționarii publici din Primaria Craiova. Nu de toți, ci doar cei care se vor ocupa să verifice dacă localurile cu program de striptease sunt amplasate la mai puțin de 250 de metri de gardul unei școli sau biserici.

Este vorba de membrii Corpului de control, care vor intra și în cluburile de noapte, pentru a verifica dacă regulamentul impus de primărie este respectat. Măsurile de sancționare vor merge până la confiscarea sumelor încasate de localul verificat și găsit în neregulă.

Scopul acestei acțiuni este acela de a îndepărta elevii de tentația unor astfel de locuri.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Viorel POPA

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Funcționarii primăriei Craiova își vor pierde nopțile prin cluburi | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii