Vineri, 28 Decembrie 2007 - 06:20 AM Aleg.RO: Restrictii de trafic pentru Revelionul din Capitala

7plus Traficul rutier va fi restrictionat pentru buna desfasurare a Revelionului 2008 organizat in Piata Constitutiei, masurile in acest sens fiind avizate de Comisia tehnica de circulatie a municipiului Bucuresti . Potrivit unui comunicat al Primariei Capitalei, intre 30 decembrie 2007 si 1 ianuarie 2008 va fi interzisa parcarea autovehiculelor in Piata Constitutiei. Totodata, intre 31 decembrie, ora 17:00 si 1 ianuarie, ora 4:00, va fi oprita circulatia rutiera pe Bulevardul Libertatii (intre Bulevardul Natiunile Unite si Calea 13 Septembrie; Bulevardul Unirii (intre Bulevardul Regina Maria si Bulevardul Libertatii). Din 31 ianuarie, ora 21:00 in 1 ianuarie, ora 4:00, circulatia rutiera va fi oprita in Piata Unirii si gradual pe arterele de acces in piata, dupa cum urmeaza: Splaiul Independentei (intre Pod Opera si Piata Unirii), Bulevardul I.C. Bratianu (intre Strada Coltea si Piata Unirii), Bulevardul Corneliu Coposu (intre Bulevardul Mircea Voda si Piata Unirii), Bulevardul Unirii (intre Strada Nerva Traian si Piata Unirii), Bulevardul Dimitrie Cantemir (intre Bulevardul Marasesti si Piata Unirii), Bulevardul Regina Maria (intre Piata Cosbuc si Piata Unirii). In acest interval, circulatia va fi asigurata prin pasajul subteran Unirii. Primaria Municipiului Bucuresti prin ArCuB - Centrul pentru Proiecte Culturale al Capitalei, organizeaza, incepind cu ora 19:00, in Piata Constitutiei, sarbatoarea de Revelion, cu muzica live, show-uri de lasere si lumini, proiectii si focuri de artificii spectaculoase. Spectacolul va debuta cu un recital de muzica latino sustinut de Mandinga, Analia Selis si Pepe, care vor concerta timp de doua ore pe scena din fata Palatului Parlamentului. Muzica latino va fi urmata de un concert rock, sustinut de trupe cunoscute, precum Iris, Vama, Timpuri Noi si Voltaj, carora li se va alatura DJ Nicky. Inainte si dupa miezul noptii, Phoenix Firedancers vor aduce la Bucuresti doua spectacole de lasere si flacari. O trupa alcatuita din atleti olimpici, dansatori, muzicieni, experti ai artelor martiale, artisti vizuali si tehnicieni va oferi publicului un show care combina dansul acrobatic, elementele moderne de circ si costumele sofisticate, intr-un decor animat de culoare si artificii. Ultimele 10 secunde ale lui 2007 si venirea lui 2008 va fi sarbatorita printr-un foc de artificii, urmind ca invitata speciala a serii, cintareata britanica Sophie Ellis-Bextor, sa cinte in Piata Constitutiei hituri precum "Murder on the dance floor", "Music get the best of me", "Catch", "Get over you".

alte articole_bk din Eveniment.

7 Plus

Azi: Cea mai citită știre din sursa 7 Plus:

Restrictii de trafic pentru Revelionul din Capitala | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.66668200492859 seconds.