Luni, 05 Mai 2008 - 05:29 AM Aleg.RO: Candidatul PNL pentru Primaria Constanta a aparut cu un elefant inaintea lansarii candidatilor

Publicat de: Constantin Mihul

real_romaneasca     Candidatul PNL pentru Primaria Constanta a aparut, sambata seara, insotit de un elefant, inaintea lansarii candidatilor la alegerile locale, eveniment la care au fost prezenti aproximativ 3 .000 de membri si simpatizanti ai partidului. Candidatul PNL pentru Primaria Constanta, Victor Manea, a aparut in Piata Ovidiu, acolo unde a avut loc manifestarea, insotit de un elefant de circ si de o fanfara. Animalul a zabovit pret de cateva minute, iar cei prezenti au putut sa-l fotografieze, dupa care a fost luat de catre dresor si ingrijitor si dus din nou la circ. Manea a fost poreclit "elefantul" de catre adversarii sai politici si a vrut sa arate prin acest gest ca nu este deranjat de porecla respectiva. Pana la inceperea discursurilor, cei prezenti au putut urmari un spectacol de muzica populara si un concert al trupei Iris. Vicepresedintele liberal Puiu Hasotti, aflat la manifestare, a spus ca este convins ca PNL va castiga alegerile alegerile pentru Primaria Constanta si presedintia Consiliului Judetean. El l-a atacat pe Radu Mazare ca a stat mai mult in concediu in loc sa se ocupe de problemele constantenilor si i-a reprosat lui Nicusor Constantinescu ca este un presedinte al CJ Constanta numai pentru primarii PSD si ca doarme pe la intersectii. Presedintele Camerei Deputatilor, Bogdan Olteanu, aflat si el la eveniment, a spus membrilor si simpatizantilor PNL aflati in Piata Ovidiu ca, atunci cand a ajuns in Constanta, s-a simtit ca acasa pentru ca a intalnit "drumuri proaste, gunoi pe strazi si caini vagabonzi". Inainte de urcarea pe scena a candidatului PNL la Primarie si a echipei sale de consilieri, organizatorii au lansat un foc de artificii, incheiat pe acordurile celebrei melodii "We are the champions". Seara s-a incheiat cu alte doua concerte, sustinute de formatia Timpuri Noi si de Mircea Baniciu.

Realitatea Românească

· Alte știri de la Constantin Mihul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Realitatea Românească:

Candidatul PNL pentru Primaria Constanta a aparut cu un elefant inaintea lansarii candidatilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii