Joi, 15 Mai 2008 - 05:21 AM Aleg.RO: Dan Matei Agathon si Radu Stroe, la DNA

libertatea Fostul ministru al turismului, Dan Matei Agathon, si senatorul PNL Radu Stroe au dat ieri declaratii in calitate de martori la Directia Nationala Anticoruptie (DNA) in dosarul transferurilor de fotbalisti in strainatate . Cei doi, dar si fostul senator PSD Simona Marinescu, citata si ea la audieri, au fost membri in Consiliul de Administratie al clubului Dinamo intre 1999-2003. Ambii politicieni au declarat ca transferurile facute la FC Dinamo au fost corecte, ei neavand oricum nici o implicare in momentul in care conducerea clubului le-a efectuat.   © Copyright 2005 RINGIER ROMANIA Casa de editura cu sediul la Zurich. Toate drepturile rezervate.

Libertatea

Azi: Cea mai citită știre din sursa Libertatea:

Dan Matei Agathon si Radu Stroe, la DNA | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.64716720581055 seconds.