Sâmbătă, 29 Noiembrie 2008 - 06:59 AM Aleg.RO: 11 parcari Dalli, preluate de Primaria Capitalei

libertatea Primaria Capitalei a preluat 11 parcari in zona centrala a Bucurestiului, administrate de catre societatea Dalli Exim, care nu fac obiectul niciunui act aditional la contractul 20/1995 incheiat de aceasta societate cu CGMB .Municipalitatea anunta cu aceasta ocazie ca, din 28 noiembrie, parcarile au reintrat in administrarea PMB, iar parcarea masinilor va fi gratuita pentru o perioada de 60 de zile. In acest timp, Primaria Municipiului Bucuresti isi va infiinta o structura speciala care sa gestioneze locurile de parcare aflate pe domeniul public. "Primaria va intra in legalitate cu toate aceste contracte, pentru ca doar asa putem gestiona corespunzator banul public. Ce este al bucuresteanului trebuie sa se intoarca la bucurestean.", a declarat primarul general Sorin Oprescu.Cele 11 amplasamente  sunt parcajele amenajate in locatiile de la: Academia Odeon, Athenee Hilton, Batistei, Biblioteca Universitara, Budisteanu, C.A. Rosetti, Calea Dorobanti, de langa Conservator, de pe bulevardul Dacia, parcajul Doamnei Romexpo, precum si cel de la BRD - din strada Edgar Quinet.

(725 )

Libertatea

Azi: Cea mai citită știre din sursa Libertatea:

11 parcari Dalli, preluate de Primaria Capitalei | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii