Luni, 20 Iulie 2009 - 05:41 AM Aleg.RO: Oprescu revendica 3.000 de locuri de parcare de la Dalli

curierulnational Sorin Oprescu, primarul general al Capitalei, a anuntat ca Primaria Bucuresti a inceput actiunea de eliberare si preluare a 100 de amplasamente, cu peste 3 000 de locuri de parcare, care pana acum au fost exploatate de SC Dalli Exim SA .  PUBLICITATE: Desi contractul societatii Dalli cu Primaria Bucuresti a expirat in 2005, angajatii firmei continua sa colecteze taxe pentru parcare. Angajatii sustin ca nimeni nu i-a anuntat de expirarea contractului si ei vor continua sa ceara taxa de parcare pana cand societatea Dalli le va revendica acest drept.Dalli nu lasa banul din manaConducerea Dalli Exim SA considera ca orice actiune a Primariei Municipiului Bucuresti de preluare a parcarilor cu plata nu respecta contractul existent intre cele doua institutii si anunta ca va da in judecata Primaria.Managementul companiei Dalli Exim SA considera intentia de evacuare a Primariei ca fiind ilegala si isi rezerva dreptul de a actiona in instanta institutia publica pentru abuz in serviciu. Cititi mai multe pe 9AM.

Curierul Național

Azi: Cea mai citită știre din sursa Curierul Național:

Oprescu revendica 3.000 de locuri de parcare de la Dalli | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.30194020271301 seconds.