Joi, 22 Iulie 2010 - 06:24 AM Aleg.RO: Deputatul Anghel Stanciu se zbate intre viata si moarte

7plus

Deputatul PSD Anghel Stanciu a fost operat de urgenta, marti noapte, din cauza unei afectiuni cardiace severe . ?Pacientul a fost adus in stare de soc hemoragic, cu ruptura de aorta abdominala, pe fondul unor patologii asociate complexe. A fost operat de urgenta. Interventia s-a dovedit a fi dificila din cauza patologiei asociate, insa am reusit sa inlocuim portiunea afectata cu o proteza sintetica. A fost stabilizat hemodinamic, insa functiile vitale sint mentinute cu ajutorul aparatelor. In prezent pacientul este internat la terapie intensiva, starea sa este stabila dar grava?, a precizat prof. univ. dr. Grigore Tinica, directorul Centrului de Cardiologie din Iasi.

Cristian Stanciu: Presa este vinovata!

In timp ce medicii sint rezervati, familia se razboieste cu presa locala. Concret, fiul politicianului, Cristian Stanciu sustine ca tatal sau a ajuns pe patul de spital din cauza unei campanii de presa derulate de publicatia Buna Ziua Iasi. Anghel Stanciu este deputat din 1992, fiind ales din partea PRM. In 2005, Stanciu s-a inscris in PSD, iar de atunci este vicepresedinte al organizatiei judetene Iasi a partidului.

7 Plus

Azi: Cea mai citită știre din sursa 7 Plus:

Deputatul Anghel Stanciu se zbate intre viata si moarte | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii