Luni, 21 Mai 2012 - 11:42 AM Aleg.RO: Otelul a ramas deocamdata fara banii de la Consiliul Local Galati

adevarul Desi a trecut o luna si zece zile de la aprobarea alocarii de fonduri pentru gruparile sportive din Galati, nici una din institutiile publice responsabile nu isi asuma responsabilitatea unui raspuns clar si complet la intrebarea: "De ce nu se aplica hotararea Consiliului Local privind impartirea banilor la cluburile sportive?", anunta "Viata Libera" . Iata ce a declarat consilierul local Victor Dobrea: "In Primarie bate vantul, fiecare face ce vrea. Martea trecuta, cand am votat alocarea unor fonduri la o sedinta de indata, nu ne-a spus nimeni ca ar fi vreo problema in legatura cu celelalte cluburi".
Iata sumele pe care trebuiau sa le incaseze cluburile Cea mai mare suma a fost alocata de consilieri pentru Otelul - 2.410.000 de lei. A doua in topul finantarilor este Fotbal Club Municipal Dunarea Galati - 970.000 de lei, urmata de Club Sportiv Municipal ?Dunarea" - 440.000 de lei si de Club Sportiv Phoenix Galati - 300.000 de lei. Nu mai putin de 275.000 de lei vor sprijini Asociatia Rugby Club Municipal Galati, 150.000 de lei - Fotbal Club Politehnica Galati, iar 100.000 de lei - Clubul Sportiv United Galati.

· Adevarul
Adevărul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Adevărul:

Otelul a ramas deocamdata fara banii de la Consiliul Local Galati | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii