Vineri, 12 Februarie 2016 - 04:52 AM Aleg.RO: Alina Gorghiu cere sprijinul societatii civile sa arate intr-o saptamana cat de abuziva este "Legea defaimarii sociale"

Money.ro

Copresedintele PNL Alina Gorghiu cere sprijinul societatii civile pentru a arata "cat de abuziva" este "legea defaimarii sociale" propusa de Liviu Dragnea . Liderul PNL crede ca are la dispozitie o saptamana pana la discutarea acestei initiative legislative.

Alina Gorghiu

"Miercuri s-a incercat supunerea la vot a acestei legi pentru cenzura si din fericire, iar parlamentarii PNL din Camera Deputatilor au reusit sa blocheze pret de o saptamana votarea acestei legi, insa, chiar vreau sa cer sprijinul societatii civile. Avem impreuna la indemana in interval de timp de o saptamana pentru a aratat tuturor cat de abuziva este aceasta initiativa legislativa.

Citeste si: Liviu Dragnea, cel mai injurat politician pe Facebook. Legea Defaimarii i-a adus peste 4.000 de comentarii negative Am vazut si tentativele de mistificare a sensului legii. Ne povesteste dl. Dragnea de toleranta. Este mai nou apostolul tolerantei in Romania, lucru pe care nu-l mai crede nimeni. Insa vreau sa va spun ca sistemul democratic din Romania, asa cum il vede dl. Dragnea, este unul care inseamna blocarea liberei exprimari, blocarea dreptului de vot si alte privatiuni care sunt specifice tuturor celor care au procedat la conducerea PSD in pozitia dlui Dragnea. Vom vota miercuri impotriva", a spus Gorghiu, conform Agerpres. Citeste si:  Alina Gorghiu: Vom ataca in contencios administrativ Hotararea Guvernului privind alegerile locale

Ea a precizat ca in cazul in care PSD totusi va propune adoptarea acestei legi, PNL va vota impotriva si o va ataca la Curtea Constitutionala."In conditiile in care PSD se incapataneaza, in ciuda unei stari de spirit nationale, sa treaca aceasta lege, vom ataca la Curtea Constitutionala. Sunt cel putin zeci de argumente de natura juridica pentru a putea ataca legea si a avea sorti de izbanda", a precizat Gorghiu.

Money.ro

Azi: Cea mai citită știre din sursa Money.ro:

Alina Gorghiu cere sprijinul societatii civile sa arate intr-o saptamana cat de abuziva este "Legea defaimarii sociale" | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.58230209350586 seconds.