ADPP 4 "vanat" de un grup de consilieri din Sectorul 4 [1]

Primaria Sectorului 4 asteapta avizul Prefecturii Capitalei asupra Hotararii Consiliului local din 31 mai a

.c., prin care, fara nici o explicatie, doi dintre membrii AGA ai SC ADPP 4 au fost inlocuiti. Potrivit primarului Adrian Inimaroiu, decizia consilierilor locali a fost luata la indicatia consilierului municipal Marian Zlotea, si el membru in AGA, fiind direct interesat sa controleze alocarea de fonduri de la ADPP 4 catre o asociatie pe care o conduce. Zlotea este fostul director general adjunct al ADPP 4, fiind schimbat din funtie in urma cu un an, din cauza ca a adus societatea in pragul falimentului. Acum, noii membri din AGA au introdus deja, pe ordinea de zi a primei sedinte din luna iulie a Consiliului local, un proiect de hotarare privind schimbarea actualei conduceri a ADPP 4, desi aceasta a reusit sa aduca societatea pe linia de plutire, si chiar sa ii aduca profit.
Data publicării: 12 Iun 2006 - 05:37

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=18577&titlu=ADPP_4___vanat___de_un_grup_de_consilieri_din_Sectorul_4