Primarul din Baia Mare, prins cu blocul supraevaluat [1]

Procurorii anticoruptie au inceput urmarirea penala impotriva primarului PNL al orasului Baia-Mare Cristian Anghel pentru abuz in serviciu contra intereselor publice

. Potrivit anchetatorilor, in cursul anului 2006, edilul sef a dispus cumpararea, de catre Primaria Baia Mare, a unui imobil de locuinte la un pret supraevaluat. Initial, Cristian Anghel refuzase cumpararea imobilului respectiv la pretul oferit de vanzator. Blocul respectiv a fost insa cumparat de o societate comerciala. La numai trei zile de la tranzactie, la insistentele primarului Cristian Anghel, blocul a fost cumparat de Primaria Baia Mare de la noul proprietar - societatea comerciala - la un pret de patru ori mai mare decat cel oferit initial de vanzator. if(typeof(ord)=="undefined")ord=Math.random()*10000000000000000; document.write('); (R.L.)
Publicat de : Ziarul Gandul
Data publicării: 30 Oct 2006 - 05:39

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=21772&titlu=Primarul_din_Baia_Mare__prins_cu_blocul_supraevaluat