Consilierul Grapa spune ca nu este in stare de incompatibilitate [1]

Consilierul judetean PNL, Sebastian Grapa a declarat ieri ca nu se afla in stare de incompatibilitate intre functia publica si cea de actionar al unor societati comerciale, asa cum a fost acuzat de prefectul Ioan Gontea

. Consilierul sustine ca nu are decat doua societati comerciale in activitate, SC Ebola SRL si SC Distrikem SRL, iar lucrarile realizate de firmele lui pentru doua primarii din judet au fost incheiate inainte de aparitia Legii 161/2203 privind declararea si controlul averii demnitarilor, magistratilor, a unor persoane cu functii de conducere si de control si a functionarilor publici. "Agentia Nationala de Integritate a facut verificari in ceea ce ma priveste in anul 2008. In 5 ianuarie 2009 am primit un raspuns in care se arata ca nu ma aflu in conflict de interese in calitatea de consilier judetean si asociat la o societate comerciala", sustine Sebastian Grapa.
Data publicării: 26 Mar 2010 - 05:50

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=35486&titlu=Consilierul_Grapa_spune_ca_nu_este_in_stare_de_incompatibilitate_