Mazare a vrut sa o dezbrace Olguta Vasilescu pe scena! [1]

Autor: Ciprian Purice

La concertul de lansare a candidaturii Olgutei Vasilescu la Primaria Craiovei, invitatul special, Radu Mazare, s-a oferit sa ii dea jos sacoul colegei sale de partid intr-un mod inedit|: “Sa o dezbracam pe Olguta!”

.

La concertul care a avut loc, luni, pe Stadionul “Ion Oblemeco”, din Craiova, incepand cu ora 20.00, Lia Olguta Vasilescu s-a lansat in cursa pentru Primaria Craiova in prezenta primarului Constantei, Radu Mazare, precum si a presedintelui PSD Dolj, Ion Prioteasa, candidat din partea PSD pentru inca un mandat la Consiliul Judetean Dolj, si a vicepresedintelui PNL Mihai Voicu.

Primarul Constantei, Radu Mazare, a venit imbracat in haine kaki si purtand o bereta rosie, stilul Che Guevara, fiind insotit pe scena de tinere imbracate in tinute identice. “Pentru ca suntem aici, pe Stadionul “?on Oblemeco”, va spun ca astazi (n.r. – luni) asteptam o veste buna pentru Universitatea Craiova, dar din pacate ea nu a venit pentru ca mafia din politica si-a dat mana cu mafia din sport. Prima promisiune pe care o voi face este aceea ca ma voi preocupa sa avem o echipa la Craiova, nu alta, ci Universitatea Craiova. Eu nu sunt fan Basescu, dar sunt fan primari care au facut ceva pentru comunitatile lor. Astazi (n.r. – luni) v-am adus unul dintre cei mai mari cantareti din lume, unul dintre cei mai buni primari din tara, pe domnul Mazare, si pe unul dintre cei mai buni presedinti de Consiliu Judetean, domnul Ion Prioteasa. (…) Proiectele mele sunt multe pentru urmatorii patru ani, lund modelul primarului Mazare vreau sa construim locuinte pentru tineri, precum si locuinte sociale”, a spus Lia Olguta Vasilescu.

Olguta Vasilescu

Pe scena, Radu Mazare a ajutat-o pe Lia Olguta Vasilescu sa isi scoata de pe ea sacoul, astfel ca senatorul si-a putut arata tricoul pe care il purta si care avea pe el inscriptia: “Justice for Craiova”. “Oltencelor marfa! Mama, ce marfa aveti aici! Aveti oltence, manca-v-as galagia. Mi-a spus si Olguta. Dar acum sa o dezbracam pe Olguta. Hai sa te ajut sa iti dai sacoul, uitati, doamnelor si domnilor, ce scrie pe tricoul ei – “Justice for Craiova” si a mai scris si aici, in fata sa fie mai vizibil”, a spus Radu Mazare.

El a adaugat ca are convingerea ca senatorului Lia Olguta Vasilescu doar la aceste alegeri ii va fi mai greu, caci peste patru ani “o sa fie boieroaica”.

“Eu acum nu imi mai fac campanie pentru ca mi-am facut treaba. In Constanta, 50.000 de batrani primesc la doua luni tot ce au nevoie, adica un pui, zahar, faina. In Constanta am facut locuinte ieftine pentru tineri. Credeti ca lumea ma voteaza pentru brazilience, pentru gagici. I-am spus Olgutei, acum este mai greu, ca dupa patru ani o sa fie boieroaica, asa cum ma duc eu in alte parti: mai tin un discurs, ma duc la club, apoi sa ma dau cu zmeul. Asta este, daca mi-am facut treaba bine”, a spus Mazare.

In deschiderea concertului lui Goran Bregovic au cantat formatiile HI-Q si AK Color, iar cea din urma a intrerupt spectacolul pentru aproximativ zece minute din cauza ploii torentiale.

Aproximativ 200 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judetean (IJJ) Dolj au asigurat linistea si ordinea publica, precum si cativa zeci de politisti si bodyguarzi ai unei firme de paza.

Data publicării: 16 Mai 2012 - 06:25

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=39326&titlu=Mazare_a_vrut_sa_o_dezbrace_Olguta_Vasilescu_pe_scena_