Candidații PSD - Camera Deputaților

(27805 cuvinte în acest text)
(2924 afișări)  Tipărire

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

AB

1

MOCAN ANGELICA ELISABETA

AB

2

JIDVEIAN OVIDIU VIOREL

AB

3

CUTEAN VASILE EMILIAN

AB

4

COCLICI RADU EUGENIU

AB

5

PAŞCA DUMITRU GHEORGHE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

AR

1

UNGUREANU V. VASILE IOAN DĂNUŢ

AR

2

BIRIŞ IOAN

AR

3

VODICEAN IOAN

AR

4

ARDELEAN LIA

AR

5

LUCA CIPRIAN FLORIN

AR

6

LAZĂR IOSIP MARIUS VICENŢIO

AR

7

IUCINU ANDREI

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

AG

1

MARIN GHEORGHE

AG

2

DRĂGHICI MIRCEA GHEORGHE

AG

3

BURNEI ION

AG

4

MÂNZÂNĂ ION

AG

5

GEORGESCU FILIP

AG

6

VASILICĂ RADU COSTIN

AG

7

NICULESCU DUVĂZ BOGDAN

AG

8

GINGĂRAŞ GEORGIU

AG

9

PANDELICĂ MARCEL BOGDAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BC

1

ZAHARIA SVETLANA GABRIELA

BC

2

CLIVETI MINODORA

BC

3

DUNAVĂ COSTEL-NECULAI

BC

4

ANTOCHI GHEORGHE

BC

5

VINTILĂ CRISTIAN

BC

6

BERECZKI ENDRE

BC

7

AVRAM CONSTANTIN

BC

8

IANCU IULIAN

BC

9

HREBENCIUC VIOREL

BC

10

VLASE PETRU GABRIEL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BH

1

DOCA GEORGE OVIDIU

BH

2

BOGDAN FLORIN EMIL

BH

3

FERICIAN TEODOR

BH

4

IUHAS VIOREL

BH

5

BAR MIHAI

BH

6

ROMAN IOAN SORIN

BH

7

DRĂGHICI SONIA MARIA

BH

8

POP MARIA LIA

BH

9

POP CLAUDIU ADRIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BN

1

MOLDOVAN ADRIAN VASILE

BN

2

MOLDOVAN EMIL RADU

BN

3

NICOLAE STAN IUGA

BN

4

PARASCA CRISTIAN CONSTANTIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BT

1

DĂNUŢĂ MIRCEA

BT

2

DOLINEASCHI ANDREI

BT

3

POPA PAUL

BT

4

DREŢCANU DOINA MICŞUNICA

BT

5

MACALEŢI COSTICĂ

BT

6

CONŢAC LIVIU CONSTANTIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BV

1

BĂRBUŢI IOAN

BV

2

NIŢĂ CONSTANTIN

BV

3

ADAM IOAN

BV

4

TIŢA NICOLESCU GABRIEL

BV

5

DUGULEANĂ CONSTANTIN

BV

6

GRIGORESCU OVIDIU DAN

BV

7

MOHACI MIHAI

BV

8

BUKŞA IOAN SORIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BR

1

BARTOŞ DANIELA

BR

2

DAMIAN DORU

BR

3

BALCAN VIOREL

BR

4

TUDOSE MIHAI

BR

5

RIZEA CRISTIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BZ

1

NEAGU PETRE EMANOIL

BZ

2

MOCANU ADRIAN

BZ

3

UNGUREANU VALERIU ALEXANDRU

BZ

4

BORZEA STELIAN

BZ

5

GHIVECIU MARIAN

BZ

6

MOLDOVAN CARMEN

BZ

7

LAZĂR IULIAN SORIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CS

1

CHISĂLIŢĂ IOAN NARCIS

CS

2

DAMIAN ROMULUS MARIUS

CS

3

MUSTĂCILĂ ILIE

CS

4

ŢUNDREA IOAN

CS

5

MOCIOALCĂ ION

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CL

1

DRĂGAN MARIAN

CL

2

DAMIAN IOAN

CL

3

ALEXE ADELA

CL

4

BERCUŞ COSTEL

CL

5

BOABEŞ DUMITRU

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CJ

1

POP - PUŞCAŞ TEODOR

CJ

2

POP LAURA ELENA

CJ

3

JORJ MIRCEA

CJ

4

POP VIRGIL RADU

CJ

5

IVAN ILARIE

CJ

6

ITU CORNEL

CJ

7

SOPORAN VASILE FILIP

CJ

8

FAUR UCU MIHAI

CJ

9

ZĂGREAN IOSIF

CJ

10

MORAR VIOREL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CT

1

STAN LIVIU MARIAN

CT

2

BĂLUŢ LUCIAN

CT

3

DUMITRACHE ILEANA-CRISTINA

CT

4

VIŞAN GEORGE-GABRIEL

CT

5

STĂNESCU MIRCEA

CT

6

MARTIN EDUARD - STELIAN

CT

7

BRĂTIANU MATEI - RADU

CT

8

MITREA MANUELA

CT

9

MARINESCU ANTONELLA

CT

10

COJOC MARIOARA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CV

1

PALELA RĂDIŢA

CV

2

MARINESCU DUMITRU

CV

3

MIKE LUIZA

CV

4

GRAMA HORIA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

DB

1

NECULAESCU SACHE

DB

2

ANA GHEORGHE

DB

3

STAN ION

DB

4

SANDA VICTOR

DB

5

HERMENEAN IOAN

DB

6

DUMITRU ION

DB

7

ŢACHIANU MARIAN

DB

8

DINCĂ GEORGETA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

DJ

1

VIRGIL POPESCU

DJ

2

NEDELESCU GHEORGHE

DJ

3

IORDACHE SORIN

DJ

4

GUST-BALOSIN FLORENTIN

DJ

5

PETRESCU PETRE

DJ

6

MANDA IULIAN CLAUDIU

DJ

7

TRĂISTARU PETRE

DJ

8

SCHUTZ MARIA

DJ

9

ZGONEA VALERIU ŞTEFAN

DJ

10

CĂLIN ION

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

GL

1

DASCĂLU IORGU

GL

2

BUTUNOI IONEL DANIEL

GL

3

HAMZA CORNEL

GL

4

ŞTEFAN VIOREL

GL

5

NICA DAN

GL

6

PÂSLARU FLORIN COSTIN

GL

7

ROŞCA LUCREŢIA

GL

8

CIUCĂ BOGDAN LIVIU

GL

9

NECHITA AUREL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

GR

1

VOICU MĂDĂLIN ŞTEFAN

GR

2

OPRE ANCUŢA GIANINA

GR

3

DINU IONEL

GR

4

ŢONE TUDOREL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

GJ

1

PETRESCU ILIE

GJ

2

SURUPĂCEANU MUGUREL

GJ

3

IRIZA SCARLAT

GJ

4

VÂLCEANU EUGEN

GJ

5

POPEANGĂ VASILE

GJ

6

PONTA VICTOR

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

HR

1

ANDREI J. JEAN – ADRIAN

HR

2

STOIA SABINA

HR

3

LĂZĂROIU RĂDUCU FLORIN

HR

4

GLODAN MARINEL FĂNEL

HR

5

DUŞA MIRCEA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

HD

1

NISTOR LAURENŢIU

HD

2

CAZAN AGRIPINA ELENA

HD

3

RUDEANU MIHAIL NICOLAE

HD

4

RESMERIŢĂ CORNEL CRISTIAN

HD

5

RADU SORIN MIHAI

HD

6

MĂRGINEAN PETRU

HD

6

ŢOLAŞ LILIANA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

IL

1

GAFIŢOI SORIN

IL

2

NEACŞU MARIAN

IL

3

POPESCU DAN-MIRCEA

IL

4

STAN MARIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

IS

1

IORDACHE LUMINIŢA

IS

2

MĂTĂSARU DANIEL

IS

3

NECHIFOR CRISTIAN

IS

4

MOCANU VASILE

IS

5

RĂŢOI NECULAI

IS

6

STANCIU ANGHEL

IS

7

CÎTEA VASILE

IS

8

CIUHODARU TUDOR

IS

9

TOMPEA DORU

IS

10

IACOBAN SORIN AVRAM

IS

11

IVAN CĂTĂLIN SORIN

IS

12

DORNEANU VALER

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

IF

1

OPREA GABRIEL

IF

2

PEIA NINEL

IF

3

NEŢOIU GHEORGHE

IF

4

MATEŞ IOANA VIORICA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

MM

1

ZOICAŞ GHEORGHE

MM

2

CHERECHEŞ CĂTĂLIN

MM

3

COSMA  ALEXANDRU

MM

4

REVNIC AURORA

MM

5

FILIP ADRIAN - NICOLAE

MM

6

ŞTEFANCA VASILE

MM

7

VIŞOVAN GHEORGHE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

MH

1

SCRECIU MARIUS

MH

2

DEMIAN MIHAI

MH

3

STOCHINĂ STREINESCU DOINA EUGENIA

MH

4

NICOLICEA EUGEN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

MS

1

PRECUP VALENTIN

MS

2

SABĂU - POP IOAN

MS

3

ŢUCĂ CRISTIAN MIHAI

MS

4

SOCACIU VICTOR

MS

5

MOSCVICIOV ANDREI

MS

6

FRĂTEAN PETRU ALEXANDRU

MS

7

SOMEŞAN ŞTEFAN

MS

8

GLIGA VASILE GHIORGHE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

NT

1

BOBEANU RĂZVAN PETRICĂ

NT

2

LICIU IORGU-CRISTIAN

NT

3

TĂRÂŢĂ CULIŢĂ

NT

4

ANTOCHI ALIN-LUCIAN-EMANUEL

NT

5

MUNTEANU IOAN

NT

6

SURDU - SOREANU RAUL - VICTOR

NT

7

ARSENE IONEL

NT

8

ŢOCU IULIAN COSTEL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

OT

1

DIACONESCU RENICĂ

OT

2

GUBANDRU AUREL

OT

3

BOBEŞ MARIN

OT

4

STERIU VALERIU ANDREI

OT

5

IORDACHE FLORIN

OT

6

BOZGĂ ION

OT

7

FRUNZULICĂ DORU CLAUDIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

PH

1

ILIE COLORIAN

PH

2

ZĂGAN HORAŢIU

PH

3

SPIRIDON DANIEL

PH

4

SĂNIUŢĂ MARIAN FLORIAN

PH

5

APOSTOLACHE MIHAI CRISTIAN

PH

6

ŢUREA RĂZVAN

PH

7

GRIGORE MIRCEA

PH

8

NĂSTASE ADRIAN

PH

9

OPREA ŞTEFAN RADU

PH

10

EPARU ION

PH

11

IONESCU IONUŢ CRISTIAN

PH

12

CALOTĂ EMIL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SM

1

CIOCAN GHEORGHE

SM

2

RUSU MIHAELA ADRIANA

SM

3

POP VIOREL

SM

4

MITRAŞCĂ VASILE

SM

5

MARE PAULA LĂCRĂMIOARA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SJ

1

CHIŞ FILONAŞ

SJ

2

GĂLĂŢEANU MIRCEA VLAD

SJ

3

NOSA IULIU

SJ

4

CIUNT IONEL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SB

1

ORLĂŢAN  FLORIN

SB

2

BARBU EUGEN

SB

3

LAŢA ILIE

SB

4

CINDREA IOAN

SB

5

LUP MIRCEA  SILVESTRU

SB

6

ŞOAITĂ VIOREL EUGEN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SV

1

DONŢU OVIDIU LIVIU

SV

2

BOSANCU NICULAI

SV

3

ADOMNICĂI MIRELA ELENA

SV

4

NECHIFOR CĂTĂLIN IOAN

SV

5

STAN IOAN

SV

6

FRUNZĂ MIHAI

SV

7

TITI PETREA

SV

8

BEJINARIU EUGEN

SV

9

TĂRNICERU PETRU

SV

10

BEREANU NECULAI

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

TR

1

NEGOIŢĂ ROBERT SORIN

TR

2

BĂNICIOIU NICOLAE

TR

3

STUPARU TIMOTEI

TR

4

ŞEREŞ IOAN CODRUŢ

TR

5

CÎRCIUMARU GHEORGHE VALERICĂ

TR

6

AUGUSTIN IOAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

TM

1

ANDEA PETRU

TM

2

ŢUCU DUMITRU

TM

3

GRAPINI MARIA

TM

4

BARNA MARIA EUGENIA

TM

5

ONCU IOSIF

TM

6

CUMPĂNĂŞOIU CICERONIS

TM

7

STRAGEA SORIN CONSTANTIN

TM

8

DOGARIU EUGEN

TM

9

COVACI DOREL

TM

10

MICLĂU MARCEL DUMITRU

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

TL

1

ZAHARCU NEVISER

TL

2

PAŢĂ RODICA

TL

3

VĂRGĂU ION

TL

4

TEODORESCU HORIA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

VS

1

CRISTEA VICTOR

VS

2

STATIVĂ IRINEL

VS

3

MARICIUC VASILE

VS

4

SOLOMON ADRIAN

VS

5

BENTU DUMITRU

VS

6

CĂCIULĂ AUREL

VS

7

SÂRBU MARIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

VL

1

GHIŢĂ GHEORGHE SORIN

VL

2

GRIGORESCU REMUS

VL

3

MAZILU CONSTANTIN

VL

4

BLEOTU VASILE

VL

5

TĂRĂŞENIE DUMITRU

VL

6

VLĂDOIU AUREL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

VN

1

BĂEŞU GEORGE

VN

2

TÎLVĂR ANGEL

VN

3

GUGUIANU CONSTANTIN

VN

4

DUMITRESCU CRISTIAN SORIN

VN

5

VRABIE CĂTĂLIN

VN

6

NICA NICOLAE CIPRIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BUC

1

ANTON MIHAELA

BUC

2

NICOLAE ION

BUC

3

MARINESCU MARIUS

BUC

4

ANTIPA ADRIANA LARISA

BUC

5

POP GEORGIAN

BUC

6

NASSAR RODICA

BUC

7

POPA FLORIAN

BUC

8

PETCU CLAUDIA

BUC

9

VULPESCU IOAN

BUC

10

NEGRESCU VICTOR

BUC

11

FARCAŞ ALEXANDRU

BUC

12

GIUGULA MIHAI DORU

BUC

13

SAVU ILEANA

BUC

14

MUŞETESCU TIBERIU OVIDIU

BUC

15

MÂNDREA MURARU MIHAELA

BUC

16

ANDON SERGIU

BUC

17

JIPA FLORINA RUXANDRA

BUC

18

BURCĂU DOINA

BUC

19

POPA DANIELA

BUC

20

NICULESCU MIZIL ŞTEFĂNESCU THOME OANA

BUC

21

CHIRITA DUMITRU

BUC

22

CIONTU CORNELIU

BUC

23

VASILE AURELIA

BUC

24

JUGĂNARU ANNE ROSE-MARIE

BUC

25

ANGHEL LUMINIŢA

BUC

26

FLOREA DAMIAN

BUC

27

ALEXANDRESCU DAN

BUC

28

SĂNDULESCU DĂNUŢ

CANDIDAŢI PENTRU ROMÂNII DIN AFARA ŢĂRII

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

1- U.E.

POPESCU MARIAN

2- Europa de Est-Asia

PANŢÎRU TUDOR

3- America de Nord

BIRCHALL ANA

4- Africa-Orientul Mijlociu

SCHOR ARMAND

  
[ Înapoi la Anul electoral 2008 | Index secțiuni ]
Page created in 0.20205998420715 seconds.