Lista noilor deputați pentru legislatura 2016-2020

(916 cuvinte în acest text)
(113 afișări)  Tipărire

BUCUREȘTI

Camera Deputaților – 29 de locuri

PSD: Gabriel Petrea, Carmen-Ileana Moldovan, Georgian Pop, Oana-Consuela Florea, Mihăiță Vîrză, Adriana-Diana Tușa, Dumitru Chiriță, Beatrice Tudor, Liviu Ioan Adrian Pleșoianu, Mirela Furtună, Petre-Florin Manole, Aida-Cristina Căruceru

USR: Nicușor Dan, Cristian Ghinea, Cristian Gabriel Seidler, Oana Bîzgan, Matei Adrian Dobrovie, Claudiu Iulius Gavril Năsui, Cristina Mădălina Prună, Tudor Rareș Pop

ALDE: Constantin Daniel, Florea Damian, Cimpeanu Sorin Mihai, Anton Anton

PNL: Adriana Săftoiu, Eugen Nicolăescu, Ovidiu Raețchi

PMP: Valeriu Steriu, Eugen Tomac

 

ALBA

Camera Deputaților – 5 locuri

PNL: Florin Claudiu Roman, Olar Corneliu Răcuci, Claudiu Vasile, Sorin Bumb

PSD: Ioan Dîrzu

 

ARAD

Camera Deputaților – 7 locuri

PSD: Dorel-Gheorghe Căprar, Florin-Dan Tripa, Adrian Tudor

PNL: Varga Glad-Aurel, Pistru-Popa Eusebiu-Manea

USR: Sergiu Cosmin Vlad

UDMR: Faragó Péter

 

ARGEȘ

Camera Deputaților – 9 locuri

PSD: Radu-Costin Vasilică, Mircea-Gheorghe Drăghici, Simona Bucura-Oprescu, Nicolae Georgescu, Cătălin-Marian Rădulescu, Nicolae Velcea

PNL: Bica Dănuț

USR: Liviu Ionuț Moșteanu

ALDE: Gerea Andrei-Dominic

 

BACĂU

Camera Deputaților – 10 locuri

PSD: Petru-Gabriel Vlase, Theodora Șotcan, Ionel Floroiu, Lucian Șova, Claudiu-Augustin Ilișanu, Costel Neculai Dunava

PNL: Palăr Ionel, Lungu Tudorița

USR: Lucian Daniel Stanciu

ALDE: Avram Constantin

 

BIHOR

Camera Deputaților – 9 locuri

PSD: Gheorghe-Dănuț Bogdan, Marina-Adelina Coste, Ioan-Sorin Roman

PNL: Ghilea Gavrilă, Chereches Florica, Cupsa Ioan

UDMR: Biro Rozalia, Szabo Odon

USR: Silviu Dehelean

 

BISTRIȚA-NĂSĂUD

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Adriana Doina Pană, Vasile Daniel Suciu

PNL: Sighiartău Robert Ionatan

USR: Cristina-Ionela Iurișniți

PMP: Ionuț Simionca

 

BOTOȘANI

Camera Deputaților – 6 locuri

PSD: Tamara-Dorina Ciofu, Mihaela Huncă, Marius Constantin Budăi, Răzvan-Ilie Rotaru, Costel Lupașcu

PNL: Achiței Vasile Cristian

 

BRAȘOV

Camera Deputaților – 9 locuri

PSD: Mihai Valentin Popa, Viorel Chiriac, Roxana Mînzatu, Mihai Mohaci

PNL: Mareș Mara, Andronache Gabriel

USR: Tudor Benga

UDMR: Izabell-Agnes Ambrus

ALDE: Borza Remus-Adrian

 

BRĂILA

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Mihai Tudose, Nicu Niță, Marilena Emilia Meiroșu

PNL: Ioniță Antoneta, Varga Vasile

 

BUZĂU

Camera Deputaților – 7 locuri

PSD: Ion Marcel Ciolacu, Sorin Lazăr, Ionela Viorela Dobrică, Nicolae Sebastian Valentin Radu, Dănuț Păle

PNL: Romanescu Cristinel

PMP: Adrian Mocanu

 

CARAȘ-SEVERIN

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Ion Mocioalcă, Ion Spânu, Luminița Maria Jivan

PNL: Schelean-Șomfelean Valeria Daria

PMP: Ion Tăbugan

 

CĂLĂRAȘI

Camera Deputaților – 4 locuri

PSD: Eugen Nicolicea, Iulian Iacomi

PNL: Predoiu Marian Cătălin

PMP: George Sefer

 

CLUJ

Camera Deputaților – 10 locuri

PSD: Gabriel Horia Nasra, Cornel Itu, Cristina Burciu

PNL: Stamatian Vasile Florin, Oros Nechita-Adrian, Moldovan Sorin-Dan

USR: Emanuel Dimitru Ungureanu, Adrian Octavian Dohotaru

UDMR: Botond Csoma

ALDE: Steluta Cataniciu

 

CONSTANȚA

Camera Deputaților – 11 locuri

PSD: Iulian Iancu, Mircea-Titus Dobre, Ileana-Cristina Dumitrache, Radu Babuș, George-Gabriel Vișan

PNL: Hutuca Bogdan Iulian, Boroianu Robert Aurel

USR: Stelian-Cristian Ion

UDMR: Antal Istvan

ALDE: Mircea Banias

PMP: Robert Turcescu

 

COVASNA

Camera Deputaților – 4 locuri

UDMR: Eika Benko, Maron Arpad, Jozsef-Gyorgy Kulcsar-Terza

PMP: Octavian Goga

 

DÂMBOVIȚA

Camera Deputaților – 7 locuri

PSD: Rovana Plumb, Leonardo Badea, Georgeta-Carmen Holban, Corneliu Ștefan, Oana-Silvia Vlăducă

PNL: Preda Cezar

USR: Dumitru Lupescu

 

DOLJ

Camera Deputaților – 10 locuri

PSD: Lia Olguța Vasilescu, Ion Călin, Alina Elena Tănăsescu, Alexandra Presură, Florinel Stancu, Eliza Mădălina Peța

PNL: Giugea Nicolae, Stroe Ionuț Marian

USR: Adrian-Claudiu Prisnel

ALDE: Ion Cupa

 

GALAȚI

Camera Deputaților – 9 locuri

PSD: Viorel Ștefan, Florin Popa, Lucreția Roșca, Nicolae Dobrovici-Bacalbașa, Mitică-Marius Mărgărit

PNL: Dobre Victor Paul

USR: Bogdan Ionel Rodeanu

ALDE: Eugen Durbacă

PMP: Cătălin Cristache

 

GIURGIU

Camera Deputaților – 4 locuri

PSD: Răzvan-Alexandru Cuc, Ioan Alexandru Andrei, Cristina-Elena Dinu

ALDE: Petcu Toma Florin

 

GORJ

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Victor-Viorel Ponta, Mihai Weber, Alin Vasile Văcaru, Elvira Șarapatin

PNL: Dan Vîlceanu

 

HARGHITA

Camera Deputaților – 5 locuri

UDMR: Kelemen Hunor, Korodi Attila, Bende Sandor, Benedek Zakarias, Sebestyen Csaba-Istvan

 

HUNEDOARA

Camera Deputaților – 6 locuri

PSD: Laurențiu Nistor, Natalia-Elena Intotero, Ilie Toma, Petru-Sorin Marica

PNL: Heiuș Lucian

ALDE: Surgent Marius-Gheorghe

 

IALOMIȚA

Camera Deputaților - 4 locuri

PSD: Mihăiță Găină, Andrei Pop, Ștefan Mușoiu

PNL: Gheorghe Tinel

 

IAȘI

Camera Deputaților - 12 locuri

PSD: Camelia Gavrilă, Nicolae Bănicioiu, Tudor Ciuhodaru, Vasile Cîtea, Silviu Nicu Macovei, Vasile Axinte

PNL: Bodea Marius, Oprea Dumitru, Alexe Costel

USR: Cosette-Paula Chichirău

ALDE: Varujan Vosganian

PMP: Petru Movilă

 

ILFOV

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Alexandra-Corina Bogaciu, Constantin Cătălin Zamfira

PNL: Gheorghe Andrei Daniel, Culeafa Mihai

USR: Cornel Zainea

 

MARAMUREȘ

Camera Deputaților – 7 locuri

PSD: Gheorghe Șimon, Marius-Sorin-Ovidiu Bota, Călin-Vasile-Andrei Matei

PNL: Cherecheș Viorica

USR: Vlad Emanuel Duruș

UDMR: Apjok Norbert

PMP: Adrian Todoran

 

MEHEDINȚI

Camera Deputaților – 4 locuri

PSD: Constantin Trușcă, Vlad Bontea, Alexandru Bălănescu

PNL: Popescu Virgil Daniel

 

MUREȘ

Camera Deputaților – 8 locuri

PSD: Corneliu-Florin Buicu, Gheorghe-Dinu Socotar

PNL: Oprișcan Mihai Doru

USR: Lavinia Abu Amra

UDMR: Vass Levente, Csép Andrea, Biró Zsolt

PMP: Marius Pașcan

 

NEAMȚ

Camera Deputaților – 8 locuri

PSD: Ioan Munteanu, Dănuț Andrușca, Ciprian-Constantin Șerban, Alexandru Rotaru, Neculai Iftimie

PNL: Cozmanciuc Mugur, Leoreanu Laurențiu

USR: Iulian Bulai

 

OLT

Camera Deputaților – 6 locuri

PSD: Florin Iordache, Dan Ciocan, Alexandru Stănescu, Marius-Ionel Iancu

PNL: Știrbu Gigel Sorinel

ALDE: Niță Mihai

 

PRAHOVA

Camera Deputaților – 11 locuri

PSD: Rodica Paraschiv, Cornel Nanu, Andrei Nicolae, Laura-Mihaela Moagher, Ludmila Sfîrloagă

PNL: Ionescu George, Prisca Răzvan Sorin, Anastase Roberta Alma

USR: Dan Răzvan Rădulescu

ALDE: Gavrilescu Grațiela

PMP: Cătălina Bozianu

 

SATU MARE

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Ioana Bran, Octavian Petric

PNL: Nicoară Romeo Florin

UDMR: Magyar Lóránd, Erdei-Dolóczki István

 

SĂLAJ

Camera Deputaților – 4 locuri

PSD: Iuliu Nosa

PNL: Bode Lucian Nicolae

UDMR: Seres Denes

PMP: Liviu Ioan Balint

 

SIBIU

Camera Deputaților – 6 locuri

PSD: Ovidiu-Ioan Sitterli, Ioan Terea

PNL: Raluca Turcan, Nicolae Neagu, Constantin Șovăială

USR: Ilie-Dan Barna

 

SUCEAVA

Camera Deputaților – 10 locuri

PSD: Eugen Bejinariu, Maricela Cobuz, Cătălin-Ioan Nechifor, Alexandru Rădulescu, Emilian-Iuliu Havrici

PNL: Bălan Ioan, Fador Angelica, Gheorghiu Bogdan, Mihălescul Dumitru

ALDE: Baisanu Stefan-Alexandru

 

TELEORMAN

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Nicolae Liviu Dragnea, Adrian Ionuț Gâdea, Valentin Gabriel Boboc

PNL: Calista Mara Daniela

ALDE: Calota Florica Ica
 

TIMIȘ

Camera Deputaților – 10 locuri

PSD: Călin-Ionel Dobra, Alfred-Robert Simonis, Radu-Adrian Pau, Bianca-Miruna Gavriliță

PNL: Marilen Pirtea, Ben Oni Ardelean, Pavel Popescu

USR: Cătălin Drulă

ALDE: Cucsa Marian Gheorghe

PMP: Cornel Sămărtinean

 

TULCEA

Camera Deputaților – 4 locuri

PSD: Andaluzia Luca, Lucian-Eduard Simion

PNL: Gudu Vasile, Siscu George
 

VASLUI

Camera Deputaților – 7 locuri

PSD: Adrian Solomon, Ana Birchall, Irinel Ioan Stativă, Aurel Căciulă

PNL: Olteanu Daniel

USR: Mihai-Cătălin Botez

PMP: Corneliu Bichineț

 

VÂLCEA

Camera Deputaților – 6 locuri

PSD: Vasile Cocoș, Daniela Oteșanu, Ștefan-Ovidiu Popa, Eugen Neață

PNL: Buican Cristian

ALDE: Lovin Dumitru

 

VRANCEA

Camera Deputaților – 5 locuri

PSD: Angel Tîlvăr, Dragoș-Petruț Bârlădeanu, Nicușor Halici, Tudorița-Rodica Boboc

PNL: Ștefan Ion

 

DIASPORA

Camera Deputaților - 4 locuri

PNL: Mihai Voicu

USR: Manuel Costescu

PMP: Constantin Codreanu, Doru Petrișor Coliu

Grupul minorităților naționale, altele decât cea maghiară, din Camera Deputaților este format din: Ecaterina Orbean, Varujan Pambuccian, Silviu Vexler, Miron Ignat, Daniel Vasile, Slavoliub Adnagi, Ibraim Iusein, Petronela-Mihaela Csokany, Bogdan Alin Stoica, Mariana-Venera Popescu, Dragoș Gabriel Zisopol, Giurgeci Slobodan Ghera, Ovidiu Ganț, Victoria Longher, Andi Gabriel Grosaru, Iulius Firczak.

  
[ Înapoi la Anul electoral 2016 | Index secțiuni ]
Page created in 0.14475297927856 seconds.