Lista noilor senatori pentru legislatura 2016-2020

(432 cuvinte în acest text)
(124 afișări)  Tipărire

BUCUREȘTI

Senat – 13 locuri

PSD: Ecaterina Andronescu, Șerban Nicolae, Robert Cazanciuc, Mihnea-Cosmin Costoiu, Ioan Vulpescu

USR: Vlad Alexandrescu, Cristian Ghica, Florina Raluca Presadă, Silvia Monica Dinică

PNL: Leon Dănăilă, Florin Câțu

ALDE: Călin Popescu Tăriceanu

PMP: Traian Băsescu

 

ALBA

Senat – 2 locuri

PNL: Alexandru Pereș

PSD: Valer-Daniel Breaz

 

ARAD

Senat – 3 locuri

PSD: Mihai-Viorel Fifor

PNL: Cristina Ioan

USR: Adrian Wiener

 

ARGEȘ

Senat – 4 locuri

PSD: Șerban-Constantin Valeca, Gheorghe Marin, Cristina Mariana Stocheci

PNL: Popa Ioan

 

BACĂU

Senat – 4 locuri

PSD: Adrian-Dragoș Benea, Miron-Alexandru Smarandache

PNL: Fenechiu Daniel

ALDE: Ilie Viorel

 

BIHOR

Senat – 4 locuri

UDMR: Cseke Attila, Derzsi Ákos

PSD: Florian-Dorel Bodog

PNL: Popa Cornel

 

BISTRIȚA-NĂSĂUD

Senat – 2 locuri

PSD: Ioan Deneș

ALDE: Simionca Ioan

 

BOTOȘANI

Senat – 3 locuri

PSD: Doina-Elena Federovici, Lucian Trufin

PNL: Șoptică Costel

 

BRAȘOV

Senat – 4 locuri

PSD: Marius-Alexandru Dunca, Ovidiu-Florin Orțan

PNL: Zamfir Daniel Cătălin

USR: Allen Coliban

 

BRĂILA

Senat – 2 locuri

PSD: Ion Rotaru

ALDE: Ruse Mihai

 

BUZĂU

Senat – 3 locuri

PSD: Lucian Romașcanu, Liliana Sbîrnea

PMP: Dorin-Valeriu Bădulescu

 

CARAȘ-SEVERIN

Senat – 2 locuri

PSD: Ioan Narcis Chisăliță

PNL: Vela Ionel Marcel

 

CĂLĂRAȘI

Senat – 2 locuri

PSD: Pațurcă Roxana-Natalia

PNL: Filipescu Răducu George

 

CLUJ

Senat – 4 locuri

PSD: Vasile Ilea

PNL: Nicoară Marius Petre

USR: Remus Mihai Goțiu

UDMR: László Attila

 

CONSTANȚA

Senat – 5 locuri

PSD: Tit-Liviu Brăiloiu, Nicolae Moga, Ștefan Mihu

PNL: Chițac Vergil

USR: Nicoleta-Ramona Dinu

 

COVASNA

Senat – 2 locuri

UDMR: Fejér László-Ödön

PMP: Gheorghe Baciu

 

DÂMBOVIȚA

Senat – 3 locuri

PSD: Adrian Țuțuianu, Titus Corlățean

PNL: Caracota Iancu

 

DOLJ

Senat – 4 locuri

PSD: Iulian Claudiu Manda, Radu Cosmin Preda, Elena Lavinia Craioveanu

PNL: Oprea Mario Ovidiu

 

GALAȚI

Senat – 4 locuri

PSD: Ionel-Daniel Butunoi, Nicolae Marin

PNL: Stângă George Cătălin

USR: George-Edward Dircă

 

GIURGIU

Senat – 2 locuri

PSD: Niculae Bădălău, Ovidiu Cristian Dan Marciu

 

GORJ

Senat – 2 locuri

PSD: Florin Cârciumaru

ALDE: Iriza Scarlat

 

HARGHITA

Senat – 2 locuri

UDMR: Verestóy Attila, Tánczos Barna

 

HUNEDOARA

Senat – 3 locuri

PSD: Cornel-Cristian Resmeriță, Viorel Salan

PNL: Hărău Eleonora Carmen

 

IALOMIȚA

Senat – 2 locuri

PSD: Marian Pavel

PMP: Gabi Ionașcu

 

IAȘI

Senat – 5 locuri

PSD: Doru Adrian Pănescu, Victorel Lupu, Vasile Toma

PNL: Scântei Laura Iuliana

USR: Dan Lungu

 

ILFOV

Senat – 2 locuri

PSD: Emanuel-Gabriel Botnariu

PNL: Pauliuc Nicoleta

 

MARAMUREȘ

Senat – 3 locuri

PSD: Sorina Pintea

PMP: Severica Rodica Covaciu

 

MEHEDINȚI

Senat – 2 locuri

PSD: Liviu-Lucian Mazilu

ALDE: Sibinescu Ionut

 

MUREȘ

Senat – 4 locuri

PSD: Aurel-Horea Soporan

PNL: Chirteș Ioan Cristian

UDMR: Novák Csaba-Zoltán, Császár Károly Zsolt

 

NEAMȚ

Senat – 3 locuri

PSD: Emilia Arcan, Dan Manoliu

PNL: Țapu Nazare Eugen

 

OLT

Senat – 3 locuri

PSD: Paul Stănescu, Renică Diaconescu

PNL: Mirea Siminica

 

PRAHOVA

Senat – 5 locuri

PSD: Emanoil Savin, Ștefan-Radu Oprea

PNL: Dumitrescu Iulian

USR: George Nicolae Marussi

ALDE: Teodor Meleșcanu

 

SATU MARE

Senat – 2 locuri

PSD: Gabriel-Beniamin Leș

UDMR: Turos Lóránd

 

SĂLAJ

Senat – 2 locuri

PSD: Gheorghe Pop

PMP: Vasile Cristian Lungu

 

SIBIU

Senat – 3 locuri

PSD: Viorel Arcaș, Nicolae Avram

PNL: Mircea Cazan

 

SUCEAVA

Senat – 4 locuri

PSD: Ioan Stan, Virginel Iordache

PNL: Cadariu Constantin Daniel

ALDE: Niță Ilie

 

TELEORMAN

Senat – 2 locuri

PSD: Carmen Daniela Dan

PNL: Pîrvulescu Eugen

 

TIMIȘ

Senat – 4 locuri

PSD: Eugen Dogariu, Adrian-Nicolae Diaconu

PNL: Alina Gorghiu

USR: Nicu Fălcoi

 

TULCEA

Senat – 2 locuri

PSD: Eugen-Orlando Teodorovici

PMP: Ion Ganea

 

VASLUI

Senat – 3 locuri

PSD: Gabriela Crețu, Doina Silistru

ALDE: Hadârcă Ion

 

VÂLCEA

Senat – 2 locuri

PSD: Bogdan Constantin Matei

PNL: Bulacu Romulus

 

VRANCEA

Senat – 2 locuri

PSD: Cristian-Sorin Dumitrescu

PNL: Toma Cătălin Dumitru

 

DIASPORA

Senat – 2 locuri

PNL: Viorel Riceard Badea

USR: Radu Mihail

  
[ Înapoi la Anul electoral 2016 | Index secțiuni ]
Page created in 0.14401006698608 seconds.