Vineri, 06 Iunie 2008 - 05:13 AM Aleg.RO: Hunedoara: Bălăcăreli între învingătorul și învinsul alegerilor locale

Publicat de: Anamaria NEDELCOFF

AMOS News Gheorghe Sanfira, vicepreședintele PNL Vulcan și director al Clubului Elevilor din Vulcan, spune că primarul Gheorghe Ile i-a adus jigniri foarte grave, fără ca el să îi fi făcut ceva, transmite corespondentul AMOS News. Gheorghe Sanfira s-a declarat șocat de atitudinea primarului în exercițiu, care bălăcărește pe oricine nu este de aceeași părere cu el. El ne-a povestit cum s-a dus la Serviciul de Taxe și Impozite al Primăriei Vulcan să își plătească dările, ca orice cetățean ce se respectă. "Acolo erau mulți oameni și era zăpușeală mare, de ți se făcea rău. Aerul era irespirabil. Le-am întrebat pe doamnele de la ghișeu dacă li s-a stricat aerul condiționat și ele mi-au spus că la parter nu au așa ceva, ci numai sus, la etaj, unde sunt birourile viceprimarului și primarului", a explicat profesorul.

Tot el mai spune că, în calitate de "învins", s-a dus la biroul primarului pentru a-l felicita. "Acolo, în sala de ședințe, se ospătau funcționarii primăriei. Dar erau toți băgați cu capetele în farfurii și era o liniște mormântală, ca la pușcărie. Așa ceva nu am văzut. Doamne, ce atitudine! Iar în spatele lor îi supraveghea Ile, Angela Stoica și cei nouă consilieri PD-L. Era un peisaj sinistru, ca în filmele de groază", a declarat Gheorghe Sanfira.

Trecând peste acel moment "sinistru", directorul Clubului Elevilor l-a felicitat sincer pe primarul Ile pentru reușita lui, recomandându-i, totodată, că "ar fi bine pentru cetățeni dacă s-ar monta un aparat de aer condiționat la parter, că e o căldură insuportabilă acolo".

"În acel moment, domnul Ile și-a schimbat mimica și a început să zbiere la mine. M-a făcut în toate felurile, mi-a spus că sunt un neica nimeni și cum îndrăznesc eu să îi fac lui vreo recomandare în condițiile în care nu am acest drept. M-a întrebat că cine sunt eu de îmi permit să îi dau idei? Că cică sunt un nimeni", a povestit profesorul, vizibil dezamăgit.

Primarul Ile nu a putut fi contactat pentru a-și spune și domnia sa părerea referitor la cele întâmplate.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Anamaria NEDELCOFF

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Hunedoara: Bălăcăreli între învingătorul și învinsul alegerilor locale | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii