Miercuri, 07 Decembrie 2005 - 06:37 AM Aleg.RO: Suceava: Un miliard de lei pentru petrecerea Revelionului

Publicat de: Cristina STRUGARI

AMOS News Morandi, DJ Project, Fly Project și Impact vor concerta de Revelion la Suceava. Petrecerea este organizată de Primăria municipiului și va dura patru ore,timp în care vor concerta cele patru trupe. Nu va lipsi din program nici muzica populară. Vor susține recitaluri Sofia Vicoveanca, Margareta Clipa și Alexandru Recolciuc.

Primarul Ioan Lungu va fi nevoit sa scoată din vistieria Primăriei circa un miliard de lei vechi, fiind cea mai mare sumă cheltuită de municipallitate vreodată pentru petrecerea uneui astfel de eveniment.

Sucevenii vor avea parte de șampanie, vin fiert, jocuri de lumini și un foc de artificii care va dura 15 minute.

Concertul susținut de cele patru trupe va începe la ora 22.00 urmînd ca acestea să se deplaseze la Iași unde vor susține și acolo concerte. Pe scena Casei Culturii va fi amenajată o scena adusă din Olanda, costurile acesteia depășind 5.000 de euro.

Și primarul Ioan Lungu va fi alaturi de suceveni la petrecerea dintre ani, precizind că va sarbatori trecerea in noul an la restaurantul aflat lînga Casa Culturii.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Cristina STRUGARI

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Suceava: Un miliard de lei pentru petrecerea Revelionului | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii