Duminică, 18 Decembrie 2005 - 08:58 AM Aleg.RO: Băsescu consideră că nivelul corupției s-a redus

AMOS News Președintele Traian Băsescu consideră că nivelul corupției din România s-a redus în acest an. El și-a susținut acest punct de vedere cu cifre rezultate din estimarile BM si FMI. Șeful statului a participat la un seminar anticorupție organizat de societatea civilă și instituții cu competențe în domeniu, in cadrul caruia a sustint ca pentru ca populatia sa aibe o asemenea perceptie este nevoie ca justitia sa instrumenteze cateva dosare legate de marea coruptie a "pestilor mari" ai trecutei guvernari.Basescu a laudat cu acest prilej si interventia societatii civile si a presei in cazul intentiilor de favorizare a unor producatori de tigari prin modificarile codului fiscal propuse de guvern ca rezultat al actiunii "cercurilor de interese".

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Băsescu consideră că nivelul corupției s-a redus | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii