Vineri, 17 August 2007 - 05:19 AM Aleg.RO: Primaria Sectorului 1 a renuntat la REBU

ziarulfinanciar   Contractul dintre Primaria Sectorului 1 si firma REBU expira sambata, a anuntat ieri primarul Andrei Chiliman, care a anuntat ca nu a prelungit intelegerea cu societatea de salubritate, curatenia acestei zone administrative urmand sa fie asigurata de o noua firma, desemnata in urma unei licitatii .

"Incepand cu 18 august, REBU nu mai are contract de salubritate cu Primaria Sectorului 1", a anuntat Chiliman. Primarul de sector a anuntat ca, incepand de duminica, curatenia stradala a sectorului 1 va fi asigurata, pana la stabilirea noii firme prin licitatie, de doua societati specializate. "In perioada intermediara, pana la organizarea licitatiei si stabilirea firmei castigatoare, curatenia sectorului 1 va fi asigurata de doua firme stabilite prin negociere directa, care vor lucra pe doua zone, sectorul fiind impartit in doua", a mai spus Chiliman.

Ziarul Financiar

Azi: Cea mai citită știre din sursa Ziarul Financiar:

Primaria Sectorului 1 a renuntat la REBU | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii