Joi, 24 Aprilie 2008 - 04:24 AM Aleg.RO: Consiliul Județean Argeș oferă tichete-cadou pensionarilor

Publicat de: Petre NIȚU

AMOS News Conducerea Consiliului Județean Argeș a decis să acorde în acest an, cu ocazia sărbătorilor pascale, nu mai puțin de 2.500 de tichete-cadou pentru pensionari, transmite corespondentul AMOS News. Tichetele vor fi distribuite de către asociațiile de pensio-nari, nu de Consiliu. Valoarea unui tichet-cadou este de 25 de lei. Valoarea totală a tichetelor-cadou oferite de Consiliul Județean se ridică la suma de 62 500 de lei.

Conducerea Consiliului a preferat această modalitate de ajutorare a pensionarilor cu situație materială precară decât să ofere un prânz sau pachete pe care lumea să se calce în picioare. Numărul tichetelor-cadou care vor fi oferite a fost stabilit pe baza cererilor primite de Consiliu din partea asociațiilor pensionarilor.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Petre NIȚU

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Consiliul Județean Argeș oferă tichete-cadou pensionarilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii