Joi, 08 Mai 2008 - 05:25 AM Aleg.RO: SAR, motiv de rafuiala in Senat

romanialibera Cererea de reexaminare transmisa de presedintele Traian Basescu Parlamentului, referitoare la proiectul de lege pentru modificarea si completarea OUG nr . 26/2000 cu privire la asociatii si fundatii, a fost respinsa ieri de senatorii juristi. "De ce nu e de acord domnul presedinte? Influenteaza cumva statutul Societatii Academice Romane?", a intrebat Norica Nicolai, presedintele Comisiei juridice, acuzand faptul ca ar fi "cateva fundatii de clientela care fac pe institutiile statului si incearca sa se substituie lor". Sfatuita sa nu mai fie "patimasa", Nicolai a replicat: "Aoleu, ce ma enerveaza coniventa asta de interese!".

România Liberă

Azi: Cea mai citită știre din sursa România Liberă:

SAR, motiv de rafuiala in Senat | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii