Vineri, 09 Mai 2008 - 05:35 AM Aleg.RO: Vrancea: Scandal în Consiliul Local Panciu

Publicat de: Nicoleta EPURE

AMOS News Edilul șef al orașului Panciu și consilierii locali nu se mai înțeleg chiar la finalul mandatului, informează corespondentul AMOS News.

Consilierii locali ai PD-L, cei care dețin majoritatea în CL Panciu, au anunțat că vor boicota ședința de consiliu convocată mâine, prin neprezentare. Aceștia nu doresc ca SC GCL Panciu, societatea de utilități publice, să se afilieze la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară.

Primarul Ion Petre, a declarat la rândul său că în cazul în care aceștia nu se vor prezenta la ședință va depune o plângere penală pe numele consilierilor PD-L pentru abuz în serviciu.

„Vineri voi depune o plângere penală împotriva consilierilor PD-L pentru abuz în serviciu ca urmare a prejudiciului creat prin votul negativ pe care l-au dat pentru asocierea la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară“, a declarat Ion Petre.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Nicoleta EPURE

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Vrancea: Scandal în Consiliul Local Panciu | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii