Joi, 31 Iulie 2008 - 04:40 AM Aleg.RO: Cluj: Asociere între CJ și CL pentru un complex sportiv de 70 de milioane de euro

Publicat de: Francisc MĂDĂRĂȘAN

AMOS News Consilierii județeni din Cluj au aproat, cu 28 de voturi pentru, asocierea cu Consiliul Local. Scopul acestei asocieri este construirea unui complex sportiv în valoare de 70 de milioane de euro, transmite corespondentul AMOS News.

Acest complex va include noul stadion, la standarde europene, pe care își va disputa meciurile de acasă echipa Universitatea Cluj. Acesta va fi dotat inclusiv cu o pistă pentru atletism.

Sub tribune, stadionul va conține spații comerciale. Noul proiect include și construirea unei baze de antrenament, în localitatea clujeană Jucu.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Francisc MĂDĂRĂȘAN

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Cluj: Asociere între CJ și CL pentru un complex sportiv de 70 de milioane de euro | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii