Vineri, 24 Aprilie 2009 - 06:07 AM Aleg.RO: Dan Voiculescu: În loc să recunoască că a greșit forțând adoptarea Codurilor, Traian Băsescu pune pumnul în gura societății civile

AMOS News Președintele fondator al Partidului Conservator a criticat poziția președintelui Traian Băsescu în discuțiile cu societatea civilă, desfășurate ieri la Cotroceni, subliniind că „în loc să recunoască că a greșit forțând adoptarea Codurilor pe repede înainte Traian Băsescu pune pumnul în gura societății civile”.

„Traian Băsescu și-a dat seama că a greșit când a cerut adoptarea codurilor pînă pe 15 mai. Pus în fața evidenței, președintele s-a răstit la societatea civilă sperând că dacă ridică tonul, acoperă o problemă evidentă. Traian Băsescu este nervos pentru că a trebuit să recunoască că a pierdut în dezbaterea pe Coduri și a gresit când a cerut adoptarea rapidă a Codurilor în locul unei dezbateri temeinice sau când a sugerat că Uniunea Europeană ne obligă să adoptăm Codurile pe repede înainte. Traian Băsescu ar fi trebuit să-și recunoască eroarea, nu să încerce să pună pumnul în gura societății civile, condiționând și ONG-urile cu termene dictate de domnia sa”, a declarat Dan Voiculescu.

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Dan Voiculescu: În loc să recunoască că a greșit forțând adoptarea Codurilor, Traian Băsescu pune pumnul în gura societății civile | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.66452503204346 seconds.