Vineri, 24 Iulie 2009 - 05:41 AM Aleg.RO: Administratia prezidentiala acuza Realitatea TV ca duce o campanie de discreditare a presedintelui

romanialibera "Nu exista nicio legatura de prietenie intre familia Basescu si familia Ridzi, iar Realitatea TV duce o campanie evidenta de discreditare a presedintelui prin asocierea obsesiva de imagini cu Elena Basescu alaturi de Monica Iacob Ridzi", a acuzat Valeriu Turcan, purtatorul de cuvant al Presedintiei, in cadrul unei interventii la Realitatea TV .Valeriu Turcan, purtatorul de cuvant al Administratiei Prezidentiale, a precizat ca nu exista nicio legatura de "prietenie" intre familia Basescu si familia Ridzi. "Eu cred ca exista o diferenta de nuanta intre a cunoaste o persoana si a exista o prietenie intre presedinte si familia Ridzi. Sintagma prietenie intre familiile Basescu si Ridzi nu corespunde realitatii", a declarat Valeriu Turcan.Mai mult, purtatorul de cuvant al Administratiei Prezidentiale a acuzat trustul Realitatea-Catavencu ca duce o campanie de discreditare a presedintelui. "Este evident ca la Realitatea se duce o campanie de discreditare a presedintelui, pentru ca se ruleaza obsesiv la televizor imagini cu Elena Basescu alaturi de Monica Iacob Ridzi", a acuzat Valeriu Turcan, dupa care a inchis telefonul in toiul discutiei cu jurnalistii.Recent, presedintele Traian Basescu a declarat ca fiica sa, Elena Basescu, nu a participat la nicio actiune a Ministerului Tineretului din 1 si 2 mai, fiind prezenta doar la concertul "Voltaj", cu care ar avea "o relatie speciala".

România Liberă

Azi: Cea mai citită știre din sursa România Liberă:

Administratia prezidentiala acuza Realitatea TV ca duce o campanie de discreditare a presedintelui | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii