Marți, 19 Aprilie 2005 - 01:34 PM Aleg.RO: În Sectorul 6, alături de cetățeni, Autoritatea Locală continuă curățenia de primavară

AMOS News In cadrul campaniei "SECTORUL 6, SECTORUL CURATENIEI!", din dispozitia Primarului Sectorului 6, Cristian Poteras, Directia Inspectie Generala, prin Serviciul Inspectie Comunitara, continua si in aceasta perioada monitorizarea activitatilor intreprinse de societatea prestatoare de servicii de salubrizare pe raza Sectorului 6, precum si modul in care Administratia Domeniului Public efectueaza lucrari de salubrizare si infrumusetare ale spatiilor verzi. Astfel, si saptamana trecuta, pe langa respectarea programului saptamanal de salubrizare a strazilor si aleilor dintre blocuri, A.D.P. Sector 6 a raspuns cu promptitudine solicitarii asociatiilor de proprietari, executand lucrari de toaletare a arborilor aflati in perimetrul imobilelor, si de reconditionare a gardurilor metalice ornamentale care descriu anumite zone verzi de pe raza Sectorului. Au fost desemnate echipe de lucru care au curatat panourile de afisaj electoral si care au dus la indeplinire dispozitiile Primarului Sectorului 6, referitoare la dezafectarea unor constructii amplasate ilegal de pe str. Oboga si bd. Drumul Taberei nr. 4 si au piconat platformele de beton situate pe Splaiul Independentei si Drumul Taberei nr. 4. Lucratorii A.D.P. au intervenit si in locurile de joaca situate in Parcul Drumul Taberei, Parcul Crangasi, Aleea Sandulesti, bd. Constructorilor nr. 22, unde au reparat si vopsit aparatele de joaca.

De asemenea, au fost montate 36 de banci in Parcul Drumul Taberei, 2 pe str. Ceahlau nr. 6 si una pe Aleea Sandulesti.

La randul sau, pe langa salubrizarea marilor artere de circulatie, societatea de salubrizare a execuat lucrari de completare si intretinere a mobilierului stradal si a demarat programul zilnic de stropire a cailor rutiere.

"S-a incheiat inca o saptamana a campaniei de curatenie. Conform obiectivelor trasate, Autoritatea Locala Sector 6, cu ajutorul cetatenilor, s-a implicat si se va implica si in perioada urmatoare, prin toate structurile competente, pentru ca SECTORUL 6 sa fie, cu adevarat, SECTORUL CURATENIEI!", a declarat Cristian Poteras, Primarul Sectorului 6.

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

În Sectorul 6, alături de cetățeni, Autoritatea Locală continuă curățenia de primavară | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.63849592208862 seconds.