Marți, 17 Noiembrie 2009 - 04:37 AM Aleg.RO: BEC a acreditat cinci institute de sondare pentru exit-poll-uri la prezidențiale

AMOS News Biroul Electoral Central a acreditat pentru realizarea de exit-poll-uri la alegerile prezidențiale cinci institute de sondare a opiniei publice. Acestea vor chestiona alegătorii la ieșirea din secțiile de votare. Cele cinci instituții acreditate sunt: IPP Data Research, INSOMAR Cercetări și Marketing Politic SRL, Institutul Român pentru Evaluare și Strategie (IRES) în asociere cu Centrul pentru Studierea Opiniei și Pieței (CSOP), Compania de Cercetare Sociologică și Branding Forum SRL (CCSB) și Centrul de Sociologie Urbană și Regională (CURS).

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

BEC a acreditat cinci institute de sondare pentru exit-poll-uri la prezidențiale | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii