Vineri, 28 Mai 2010 - 05:42 AM Aleg.RO: Senatorii au adoptat Legea SRR si SRTV

Financiarul Senatorii din Comisia pentru cultura au decis ca din consiliile de administratie ale SRR si SRTV sa faca parte cate un reprezentant al Presedintiei, al Academiei Romane, al minoritatilor nationale, al UDMR, trei ai asociatiilor profesioniste din mass-media si cate unul pentru fiecare uniune de creatie . Ei au finalizat dezbaterile la propu­ne­rea legislativa privind organizarea si functionarea SRR si SRTV, adoptand raport favorabil cu amendamente. In cele doua CA vor exista cate trei locuri pentru asociatiile specializate in mass-media - Asociatia Jurnalistilor din Romania, Conventia Organizatiilor de Media si Clubul Roman de Presa.

Financiarul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Financiarul:

Senatorii au adoptat Legea SRR si SRTV | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii