Joi, 16 Decembrie 2010 - 05:54 AM Aleg.RO: Victor Alistar a fost ales membru in CSM, dupa repetarea votului in Senat

Antena 3 Victor Alistar a ajuns membru in CSM ca reprezentant al societatii civile, dupa repetarea votului in Senat . Initial, Alistar fusese respins, informeaza Mediafax. Victor Alistar a intrunit, in primul tur de scrutin, 31 de voturi "pentru", 64 de voturi "impotriva" si noua abtineri, fiind declarat, initial, respins. Dupa cel de-al doilea vot, el a primit 57 de voturi "pentru", 51 de voturi "impotriva" si trei abtineri. Pentru cele doua functii de reprezentant al societatii civile in CSM au candidat Victor Alistar, Mihai Rapcea, Corina Adriana Dumitrescu si Maria Cristina Ana, se arata in raportul intocmit de Comisia juridica.

Antena 3

Azi: Cea mai citită știre din sursa Antena 3:

Victor Alistar a fost ales membru in CSM, dupa repetarea votului in Senat | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii