Marți, 22 Februarie 2011 - 06:13 AM Aleg.RO: Plenul Senatului a amanat validarea unui membru CSM

Cotidianul Senatul a amanat validarea Corinei Dumitrescu, membrului CSM din partea societatii civile, pentru miercuri, subiectul fiind eliminat de pe ordinea de zi a plenului . Saptamana trecuta, PDL a solicitat amanarea pentru luni, insa propunerea a fost respinsa, fiind solicitate consultari intre liderii de grup. Ulterior, sedinta a fost suspendata din cauza absentei senatorilor democrat-liberali. Surse social-democrate au precizat ca liderii PDL au solicitat in cadrul unor consultari ca votul pentru membrii CSM din partea societatii civile sa nu fie acordat individual, fiind vorba despre doua locuri. Candidatura lui Victor Alistar a fost declarata neconstitutionala in urma deciziei a CCR, motivul fiind incompatibilitatea acestuia.

· Cotidianul
Cotidianul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Cotidianul:

Plenul Senatului a amanat validarea unui membru CSM | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.80282711982727 seconds.