Marți, 19 Aprilie 2011 - 05:55 AM Aleg.RO: Senatul alege membrii societatii civile din CSM

Financiarul Presedintele Consiliului Suprem al Magistraturii, Horatius Dumbrava, a transmis o scrisoare conducerii Senatului prin care cere urgentarea alegerii celor doi reprezentanti ai societatii civile in Consiliu . Vicepresedintele Senatului, Ioan Chelaru, a declarat ca, in urma scrisorii transmise de Dumbrava, liderii de grup au convenit sa aiba o intalnire saptamana asta, iar votul sa fie dat martea viitoare, in primul plen de dupa Paste. Senatul isi va relua activitatea dupa sarbatorile de Paste, marti, 26 aprilie.

Financiarul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Financiarul:

Senatul alege membrii societatii civile din CSM | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii