Joi, 10 Ianuarie 2013 - 06:38 AM Aleg.RO: DISPUTA IN DIRECT intre Silviu Manastire si Marian Oprisan

Realitatea TV

Marian Oprisan afirma ca nu este corupt si ca nu si-a promovat oamenii in posturi cheie . A spus-o raspicat, in direct, la Realitatea TV, in cadrul emisiunii "Deschide lumea". Deranjat de afirmatiile jurnalistilor, presedintele Consiliului Judetean Vrancea a tinut sa intervina in discutie pentru a-si spune punctul de vedere.

"Domnul Oprisan, de regula, incepand din 2009 de cand PSD a intrat cu PDL la putere, isi promoveaza oamenii. Si am observat o linie rosie. Oprisan isi promoveaza oamenii de la Vrancea numai in posturi si in agentii si in companii de stat unde sunt bani, unde sunt bani multi", a spus jurnalistul Silviu Manastire.Aceasta a fost declaratia care l-a intrigat pe presedintele Consiliului Judetean Vrancea si l-a determinat sa intervina in dezbatere."Dumneavoastra ma asociati cu coruptia. Dumneavoastra aveti vreo proba prin care sa puteti acuza un cetatean, fie el si politician?", a spus Oprisan.

"Cu ce v-am asociat, domnule, cu coruptia? Am spus ca v-ati promovat oamenii de la Vrancea in functii foarte importante la Bucuresti, ceea ce este adevarat", a fost replica lui Manastire.

Replica presedintelui Consiliului Judetean Vrancea nu a intarziat sa apara: "Dar nu i-am montat eu, i-a montat guvernul Romaniei".

(347 )

Realitatea TV

Azi: Cea mai citită știre din sursa Realitatea TV:

DISPUTA IN DIRECT intre Silviu Manastire si Marian Oprisan | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii