Marți, 19 Februarie 2013 - 06:39 AM Aleg.RO: Primaria Bucuresti este acuzata de ANAT ca risipeste banii pentru promovare in turism

ziarulfinanciar Autor: Mediafax 19 .02.2013

Autoritatile din Bucuresti cheltuiesc ineficient banii publici pentru "asa-zisa promovare turistica", facuta fara profesionisti, semnand un parteneriat pentru promovarea Bucurestiului cu un ONG recent infiintat, potrivit mai multor asociatii din turism.

"Operatorii de turism din Bucuresti, agentii de turism si hotelierii au luat la cunostinta din presa centrala despre initiativa Consiliului Local al Municipiului Bucuresti de a incheia un parteneriat pentru promovarea destinatiei turistice Bucuresti cu un ONG recent infiintat, precum si de intentia Primariei Capitalei de a aloca sume importante de bani pentru elaborarea unui slogan si imn al Bucurestiului", afirma cateva asociatii, printre care Federatia Industriei Hoteliere din Romania (FIHR) si ANAT.

Patronatele sustin ca in ultimii sapte ani au incercat sa puna bazele promovarii Bucurestiului prin intermediul unei asociatii de promovare si dezvoltare turistica a municipiului Bucuresti, dupa modelul entitatilor similare din toate capitalele europene.

Ziarul Financiar

Azi: Cea mai citită știre din sursa Ziarul Financiar:

Primaria Bucuresti este acuzata de ANAT ca risipeste banii pentru promovare in turism | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii