Joi, 20 Noiembrie 2014 - 05:45 AM Aleg.RO: ANI, o noua transa de incompatibili

Cotidianul

Agentia Nationala de Integritate (ANI) anunta ca a constatat existenta starii de incompatibilitate in cazul senatorului Serban Mihailescu, precum si in cel al deputatilor Istvan Antal si Radu Popa, ca urmare a detinerii simultane de functii, contrar prevederilor legale .

Conform ANI, Serban Mihailescu a detinut, in perioada 19 decembrie 2012 — 24 decembrie 2013, atat calitatea de senator, cat si functia de administrator al unei societati comerciale, Istvan Antal, in perioada 19 decembrie 2008 — 11 decembrie 2013, atat calitatea de deputat, cat si functia de administrator al unei societati comerciale, iar Radu Popa, in perioada 20 decembrie 2012 — 9 ianuarie 2014, atat calitatea de deputat, cat si functia de administrator la doua societati comerciale.

Sursa citata mentioneaza ca persoanele in cauza au depus la dosarul de evaluare un punct de vedere in exercitarea dreptului la aparare.

(225 )

· Cotidianul
Cotidianul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Cotidianul:

ANI, o noua transa de incompatibili | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii