Marți, 26 Mai 2015 - 05:20 AM Aleg.RO: A fost ales noul decan al Baroului Bucuresti

Cotidianul

Ion Dragne a fost ales duminica decanul Baroului Bucuresti . Dragne era, din 2007, prodecan al organizatiei.

S-au inscris pentru aceasta functie 16 avocati, printre ei Ion Ilie-Iordachescu, actualul sef al baroului, deputatul Daniel Fenechiu si Laura Catalina Voicu, avocata Alinei Bica.

Ion Dragne a absolvit Facultatea de Drept din cadrul Universitatii Bucuresti, in 1992, ca sef de promotie, si este doctor in drept administrativ. Dragne preda cursuri de Drept procesual civil la Facultatea de Drept a Universitatii Nicolae Titulescu din Bucuresti, unde este lector .

Ȋnainte de a infiinta Dragne & Asociatii, ȋn iulie 2010, Ion Dragne a fost avocat asociat coordonator ȋn cadrul firmei Musat & Asociatii (2004-2010), conducȃnd Departamentul de litigii si arbitraj.

Alegerile pentru conducerea Baroului Bucuresti trebuiau sa aiba loc pe 17 mai, dar au fost reprogramate din lipsa de cvorum.

· Cotidianul
Cotidianul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Cotidianul:

A fost ales noul decan al Baroului Bucuresti | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii