Miercuri, 22 Iulie 2015 - 05:01 AM Aleg.RO: Procurorii DNA l-au luat la control pe parlamentarul Nicolae Paun

7plus Autor: Cristi Ionita

Procurorii Directiei Nationale Anticoruptie au efectuat, marti, un control la firma SC Niky Scorpion Alcom SRL, societate comerciala controlata de parlamentarul Nicolae Paun .

Procurorii DNA au luat decizia de a verifica firma respectiva, dupa ce au aparut informatii conform carora Nicolae Paun, deputat din partea Partidei Romilor “PRO EUROPA”, le-a cerut mai multor romi de elita sa cotizeze la firma sa pentru a putea sustine Legea Amnistiei Fiscale.

Nu mica le-a fost mirarea procurorilor cand au aflat ca reprezentantii societatii comerciale amintite nu pot justifica aproape doua milioane de euro, bani obtinuti din 1 ianuarie 2014 si pana in prezent.

In aceste conditii, Nicolae Paun este banuit de comiterea mai multor fapte de coruptie, iar procurorii DNA au impus, deja, sechestru asigurator pe banii parlamentarului.

Deputatul de etnie roma a fost unul dintre cei mai ferventi sustinatori ai Legii Amnistiei Fiscale.

7 Plus

Azi: Cea mai citită știre din sursa 7 Plus:

Procurorii DNA l-au luat la control pe parlamentarul Nicolae Paun | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii