Ședința ordinară a Consiliului Local al Sectorului 3 [1]

Joi, 24 februarie, incepand cu ora 17.00, are loc o sedinta ordinara a Consiliului Local al Sectorului 3.

La sediul Primariei Sectorului 3 (str. Parfumului nr. 2-4) va avea loc joi, 24 februarie, ora 17.00, in temeiul art. 40 alin.1 din Legea 215/2001, sedinta ordinara a Consiliului Local al Sectorului 3 cu urmatoarea ordine de zi:

1.Aprobarea procesului verbal al sedintei extraordinare a Consiliului Local Sector 3 din data de 28.01.2005.

2.Proiect de hotarare privind suplimentarea normativului pentru consumul de carburanti al mijloacelor de transport din cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 3.

3.Proiect de hotarare privind aprobarea cuantumului si conditiilor de acordare a prestatiilor financiare exceptionale prevazute de Legea nr. 272/2004 privind protectia si promovarea drepturilor copilului.

4.Proiect de hotarare privind aprobarea finantarii serviciilor socio-medicale la domiciliu acordate persoanelor varstnice de catre fundatia "Crucea Alb-Galbena" in parteneriat cu Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 3.

5.Proiect de hotarare privind aprobarea metodologiei de acordare a ajutoarelor de urgenta persoanelor si familiilor in vederea prevenirii si depasirii unor situatii de dificultate, vulnerabilitate sau dependenta care pot duce la marginalizare si
excluziune sociala.

6.Proiect de hotarare privind aprobarea bugetului de venituri si cheltuieli extrabugetare pe anul 2005 al Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 3.

7.Proiect de hotarare privind aprobarea proiectului "Complex de servicii comunitare pentru persoane varstnice" derulat de Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 3 in colaborare cu Asociatia "Equilibre".

8.Proiect de hotarare privind aprobarea infiintarii Centrelor de zi pentru copii de catre Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 3 in parteneriat cu scolile generale de pe raza sectorului 3.

9.Proiect de hotarare privind aprobarea listelor cu beneficiarii de gratuitati pe transportul urban cu mijloace de transport in comun de suprafata si/sau cu metroul conform O.U.G. 102/1999.

10.Intrebari, interpelari, petitii si informarea consilierilor locali.
Data publicării: 21 Feb 2005 - 10:58

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=1323&titlu=Sedinta_ordinara_a_Consiliului_Local_al_Sectorului_3