Cozmin Gușă solicită primarului Adriean Videanu stoparea abuzurilor ApaNova [1]

Cozmin Gușă, președintele PIN și candidatul partidului la Primăria Municipiului București, solicită primarului general Adriean Videanu să pună în aplicare executarea amenzilor decise de ARBAC, validate de Consiliul General al municipiului București la adresa societății ApaNova, ca urmare a neregulilor și abuzurilor depistate legat de activitatea societății mai sus amintite.

Situatia devine cu atat mai alarmanta cu cat, pe langa cele 6,1 milioane de euro amenzi catre ApaNova neexecutate de catre primarul general Adriean Videanu, in aceasta saptamana ARBAC a mai decis aplicarea unei amenzi de circa 4 milioane de euro, datorata abuzurilor societatii ApaNova impotriva interesului municipiului Bucuresti si a cetatenilor sai.

Cozmin Gusa ii reaminteste primarului general ca, potrivit contractului initial, societatea mixta franco-romana are un cont special pentru executarea amenzilor, ceea ce face posibil ca domnul Adriean Videanu sa procedeze de indata la executarea amenzii in cuantum de 10,1 milioane de euro, masura validata de Consiliul General al municipiului Bucuresti, care vine in interesul bucuresteanului si este de natura sa perturbe spiritul arogant si neconform contractului de asociere prin care managementul societatii ApaNova trateaza bucuresteanul.

Data publicării: 29 Feb 2008 - 05:29

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=28516&titlu=Cozmin_Gusa_solicita_primarului_Adriean_Videanu_stoparea_abuzurilor_ApaNova