Elena Basescu viziteaza judetul Neamt si solicita sustinere pentru tatal sau [1]

Europarlamentarul PDL Elena Basescu s-a intalnit, miercuri, cu primarul comunei nemtene 'Alexandru cel Bun' pentru a-i multumi pentru campania electorala de la europarlamentare efectuata in favoarea ei, desi edilul localitatii este membru al PRM, transmite Agerpres

.Insotita de presedintele PDL Neamt, Gheorghe Stefan, Elena Basescu a vizitat si cateva scoli din comuna si a stat de vorba cu elevii, dupa care a mers la sediul primariei, unde a discutat cateva minute cu primarul Ion Rotaru. Elena Basescu i-a multumit primarului pentru sprijinul acordat, spunandu-i, totodata, ca poate sustine si campania tatalui ei, Traian Basescu, la alegerile prezidentiale. La 'Alexandru cel Bun', Elena Basescu a obtinut 33,15% din voturi, fiind cel mai mare rezultat la nivel national. Desi primarul Ion Rotaru este membru PRM, a sustinut-o fara ascunzisuri pe Elena Basescu si chiar a realizat postere cu el si cu aceasta pe care le-a lipit in toata comuna. La vremea respectiva, Ion Rotaru spunea ca fiica cea mica a presedintelui este cea mai indreptatita dintre toti candidatii sa obtina mandatul de europarlamentar "pentru ca nu este doar frumoasa, ci si desteapta".Europarlamentarul PDL va vizita si judetele Suceava, Iasi si Constanta, unde se va intalni cu primarii localitatilor in care a obtinut cele mai bune rezultate la europarlamentare.
Data publicării: 24 Sep 2009 - 05:33

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=34305&titlu=Elena_Basescu_viziteaza_judetul_Neamt_si_solicita_sustinere_pentru_tatal_sau