Deputatul Catalin Teodorescu, audiat la aceasta ora DNA [1]

Autor: C

. S.

Parlamentarul, dar si un afacerist au ajuns, joi dimineata, la sediul central al Directiei Nationale Anticoruptie, pentru a discuta cu procurorii.

Atat Teodorescu, cat si Mihai Rotaru, actionarul majoritar al Clubului Sportiv Universitarea Craiova, au fost adusi la audieri, pe baza unor mandate, anunta Romania Tv.

Motivul pentru care procurorii ar fi dorit sa stea de vorba cu ei ar fi legat de anumite despagubiri acordate de Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor (ANRP), estimate la 109 milioane de lei.

Trebuie spus ca parlamentarul este fost membru al Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despagubirilor, din cadrul ANRP. Va amintim ca Teodorescu este trimis in judecata in primul dosar privind despagubirile Autoritatii, in care mai este cercetata si fosta sefa a DIICOT, Alina Bica.

Audierile fiind in plina desfasurare, momentan nu se cunosc si alte detalii cu privire la actiunea DNA.

sursa foto: ziarobiectiv.ro

Data publicării: 27 Noi 2015 - 04:56

Link știre   [1] https://www.fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=50976&titlu=Deputatul_Catalin_Teodorescu__audiat_la_aceasta_ora_DNA