Judeţul |
Camera Deputaţilor |
Nr. colegiu electoral |
Delimitarea teritorială a colegiului electoral |
Alba |
1 |
Municipiul Alba Iulia, Berghin, Ciugud, Daia Română, Ohaba |
2 |
Municipiul Blaj, Municipiul Sebeş, Bucerdea Grânoasă, Câlnic, Cenade, Cergău,
Crăciunelul de Jos, Cut, Dostat, Gârbova, Mihalţ, Roşia de Secaş, Şpring,
Valea Lungă |
3 |
Oraş Cugir, Oraş Zlatna, Almaşul Mare, Blandiana, Ceru-Băcăinţi, Cricău,
Galda de Jos, Ighiu, Meteş, Pianu, Săliştea, Săsciori, Şibot, Şugag, Vinţu
de Jos |
4 |
Municipiul Aiud, Oraş Ocna Mureş, Cetatea de Baltă, Fărău, Hopârta, Jidvei,
Lopadea Nouă, Lunca Mureşului, Mirăslău, Noşlac, Rădeşti, Sâncel, Şona,
Unirea |
5 |
Oraş Abrud, Oraş Baia de Arieş, Oraş Câmpeni, Oraş Teiuş, Albac, Arieşeni,
Avram Iancu, Bistra, Bucium, Ciuruleasa, Gârda de Sus, Horea, Întregalde,
Livezile, Lupşa, Mogoş, Ocoliş, Poiana Vadului, Ponor, Poşaga, Râmeţ,
Râmetea, Roşia Montană, Sălciua, Sântimbru, Scărişoara, Sohodol, Stremţ,
Vadu Moţilor, Vidra |
Arad |
1 |
Municipiul Arad – secţiile de votare 11 – 42, 71 |
2 |
Municipiul Arad – secţiile de votare 3 – 10, 43 – 70 |
3 |
Municipiul Arad – secţiile de votare 1, 2, 72 – 107 |
4 |
Oraş Chişineu-Criş, Oraş Ineu, Apateu, Cermei, Craiva, Grăniceri, Livada,
Mişca, Olari, Pilu, Seleuş, Sintea Mare, Socodor, Şepreuş, Şicula, Şimand,
Zărand, Zerind, Zimand |
5 |
Oraş Pâncota, Oraş Sebiş, Almaş, Archiş, Bârsa, Beliu, Bocsig, Brazii,
Buteni, Cărand, Chisindia, Dezna, Dieci, Gurahonţ, Hălmagiu, Hălmăgel,
Hăşmaş, Igneşti, Moneasa, Pleşcuţa, Silindia, Şiria, Târnova, Tăuţ,
Vârfurile |
6 |
Oraş Lipova, Oraş Sântana, Bata, Bârzava, Birchiş, Conop, Covăsânţ,
Fântânele, Frumuşeni, Ghioroc, Petriş, Păuliş, Săvârşin, Şiştarovăţ, Ususău,
Vărădia de Mureş, Vladimirescu, Zăbrani |
7 |
Oraş Curtici, Oraş Pecica, Oraş Nădlac, Dorobanţi, Felnac, Iratoşu, Macea,
Peregu Mare, Secusigiu, Şagu, Şemlac, Şeitin, Şofronea, Vinga, Zădăreni |
Argeş |
1 |
Municipiul Câmpulung, Albeştii de Muscel, Bughea de Jos, Bughea de Sus,
Cetăţeni, Dâmbovicioara, Dragoslavele, Lereşti, Rucăr, Stoeneşti |
2 |
MuMunicipiul Curtea de Argeş, Albeştii de Argeş, Aninoasa, Arefu, Brăduleţ,
Berevoieşti, Corbi, Mălureni, Muşăteşti, Nucşoara, Tigveni, Valea Danului,
Valea Iaşului |
3 |
Oraş Mioveni, Bălileşti, Boteni, Davideşti, Godeni, Hârtieşti, Mihăeşti,
Mioarele, Poienarii de Muscel, Schitu Goleşti, Stâlpeni, Ţiţesti, Valea Mare
Pravăţ, Vultureşti, Vlădeşti |
4 |
Oraş Costeşti, Bârla, Buzoieşti, Căldăraru, Ciomăgeşti, Cocu, Cuca, Hârseşti,
Izvoru, Lunca Corbului, Miroşi, Poiana Lacului, Popeşti, Râca, Recea, Sapata,
Stolnici, Uda, Ungheni, Vedea |
5 |
Oraş Topoloveni, Beleţi-Negreşti, Bogaţi, Boţeşti, Călineşti, Căteasca,
Dobreşti, Leordeni, Mozăceni, Negraşi, Priboieni, Răteşti, Rociu, Slobozia,
Suseni, Ştefan cel Mare, Teiu |
6 |
Oraş Ştefăneşti, Baiculesti, Budeasa, Cepari, Cicăneşti, Ciofrângeni,
Corbeni, Coşeşti, Cotmeana, Dârmăneşti, Domneşti, Drăganu, Mărăcineni,
Merişani, Miceşti, Morăreşti, Pietroşani, Poienarii de Argeş, Sălătrucu,
Şuici |
7 |
Municipiul Piteşti – secţiile de votare 1 – 17, 43 – 50, 68, 69, 73 – 76,
Moşoaia, Albota |
8 |
Municipiul Piteşti – secţiile de votare 18 – 42, 81, Bascov, Băbana |
9 |
Municipiul Piteşti – secţiile de votare 51 – 67, 70 – 72, 77 – 80, 82 – 85,
Bradu, Oarja |
Bacău |
1 |
Municipiul Bacău – secţiile de votare nr. 47 – 93 |
2 |
Municipiul Bacău – secţiile de votare nr. 18 – 31, 38 – 46, 94 – 112 |
3 |
Municipiul Bacău – secţiile de votare nr. 1 – 17, 32 – 37, 113 – 116,
Bereşti - Bistriţa, Blăgeşti, Gârleni, Hemeiuş, Iteşti, Letea Veche,
Prăjeşti, Săuceşti |
4 |
Oraş Buhuşi, Buhoci, Dămieneşti, Filipeşti, Luizi Călugăra, Măgura,
Mărgineni, Negri, Nicolae Bălcescu, Racova, Sărata, Tamaşi, Traian |
5 |
Coloneşti, Dealu Morii, Filipeni, Gioseni, Glăvăneşti, Horgeşti, Izvoru
Berheciului, Lipova, Motoşeni, Odobeşti, Onceşti, Parincea, Plopana, Podu
Turcului, Răchitoasa, Roşiori, Secuieni, Stănişeşti, Ungureni, Vultureni |
6 |
Municipiul Oneşti, Helegiu, Livezi, Gura Văii |
7 |
Municipiul Moineşti, Oraş Comăneşti, Oraş Dărmăneşti, Berzunţi, Măgireşti,
Poduri |
8 |
Agăş, Ardeoani, Asău, Balcani, Bereşti - Tazlău, Brusturoasa, Ghimeş – Făget,
Palanca, Pârjol, Sănduleni, Scorţeni, Solonţ, Strugari, Zemeş |
9 |
Oraş Slănic Moldova, Oraş Târgu Ocna, Bârsăneşti, Bogdăneşti, Buciumi, Caşin,
Dofteana, Mănăstirea Caşin, Oituz, Pârgşreşti, Ştefan cel Mare, Târgu Trotuş |
10 |
Căiuţi, Cleja, Corbasca, Coţofăneşti, Faraoani, Găiceanca, Huruieşti, Orbeni,
Parava, Pânceşti, Răcăciuni, Sascut, Tătărăşti, Urecheşti, Valea Seacă |
Bihor |
1 |
Municipiul Marghita, Oraş Valea lui Mihai, Abram, Abrămuţ, Balc, Boianu
Mare, Buduslău, Chişlaz, Curtuişeni, Sălacea, Simian, Suplacu de Barcău,
Tarcea, Tăuteu, Viişoara |
2 |
Oraş Săcueni, Biharia, Borş, Cetariu, Cherechiu, Ciuhoi, Diosig, Ineu,
Oşorhei, Paleu, Roşiori, Săcădat, Sălard, Sântandrei, Tămăşeu, Tileagd |
3 |
Oraş Aleşd, Aştileu, Auşeu, Borod, Bratca, Brusturi, Bulz, Derna, Lugaşu de
Jos, Măgeşti, Popeşti, Sârbi, Spinuş, Şinteu, Şuncuiş, Ţeţchea, Vadu
Crişului, Vârciorog |
4 |
Municipiul Beiuş, Oraş Nucet, Oraş Ştei, Oraş Vaşcău, Budureasa, Bunteşti,
Căbeşti, Cărpinet, Câmpani, Criştioru de Jos, Curăţele, Drăgăneşti, Lazuri
de Beiuş, Lunca, Pietroasa, Pomezeu, Răbăgani, Remetea, Rieni, Roşia |
5 |
Căpâlna, Ceica, Cociuba Mare, Copăcel, Dobreşti, Drăgeşti, Finiş, Hidişelu
de Sus, Holod, Huşasău de Tinca, Lăzăreni, Olcea, Pocola, Sâmbăta, Sânmartin,
Şoimi, Tărcaia, Uileacu de Beiuş |
6 |
Municipiul Salonta, Avram Iancu, Batăr, Cefa, Ciumeghiu, Gepiu, Girişu de
Criş, Mădăraş, Nojorid, Sânnicolau Român, Tinca, Toboliu, Tulca |
7 |
Municipiul Oradea – secţiile de votare 71 – 105, 131 |
8 |
Municipiul Oradea – secţiile de votare 1 – 6, 9 – 32, 36, 37, 45, 47 – 49,
115 – 122, 128 |
9 |
Municipiul Oradea – secţiile de votare 7, 8, 33 – 35, 38 – 44, 46, 50 – 70,
106 – 114, 123 – 127, 129, 130 |
Bistriţa Năsăud |
1 |
Municipiul Bistriţa, Livezile |
2 |
Oraş Beclean, Braniştea, Budeşti, Căianu Mic, Chiochiş, Chiuza, Ciceu
Giurgeşti, Ciceu Mihăieşti, Coşbuc, Lechinţa, Matei, Negrileşti, Nimigea,
Nuşeni, Petru Rareş, Runcu Salvei, Salva, Sânmihaiu de Campie, Spermezeu,
Şieu Odorhei, Târlişua, Uriu, Zagra |
3 |
Oraş Năsăud, Oraş Sângeorz Băi, Dumitra, Feldru, Ilva Mică, Maieru, Pârva,
Rebra, Rebrişoara, Rodna, Romuli, Şanţ, Telciu |
4 |
Bistriţa Bârgăului, Budacu de Jos, Cetate, Dumitriţa, Galaţii Bistriţei,
Ilva Mare, Josenii Bârgăului, Leşu, Lunca Ilvei, Măgura Ilvei, Mărişelu,
Miceştii de Câmpie, Milaş, Monor, Poiana Ilvei, Prundu Bârgăului, Silivaşu
de Câmpie, Şieu, Şieu Măgheruş, Şieuţ, Şintereag, Teaca, Tiha Bârgăului,
Urmeniş |
Botoşani |
1 |
Oraş Flămânzi, Albeşti, Coşula, Cristeşti, Frumuşica, Hlipiceni, Lunca,
Răuşeni, Todireşti, Tudora, Vorona, Prăjeni |
2 |
Municipiul Dorohoi, Oraş Bucecea, Brăeşti, Broscăuţi, Cândeşti, Corlăţeni,
Cristineşti, Dersca, Dimăcheni, George Enescu, Hilişeu Horia, Ibăneşti,
Leorda, Lozna, Mihăileni, Pomârla, Şendriceani, Văculeşti, Vârfu Câmpului |
3 |
Oraş Săveni, Oraş Ştefăneşti, Blândeşti, Copălău, Dângeni, Dobârceni,
Durneşti, Hăneşti, Manoleasa, Mihai Eminescu, Mihălăşeni, Nicşeni, Ripiceni,
Roma, Româneşti, Suliţa, Şanta Mare, Truşeşti, Ungureni, Unţeni, Vlăsineşti |
4 |
Oraş Drabani, Adăşeni, Avrămeni, Conceşti, Cordăreni, Coţuşca, Drăguşeni,
Mileanca, Mitoc, Havarna, Hudeşti, Păltiniş, Rădăuţi Prut, Suharău, Ştiubeni,
Viişoara, Vorniceni |
5 |
Municipiul Botoşani – secţiile de votare nr. 2, 4, 5, 7 – 13, 34 - 40, 42 –
58, 61 – 67, 69 – 72, Corni, Curţeşti, Vlădeni |
6 |
Municipiul Botoşani – secţiile de votare nr. 1, 3, 6, 14 – 33, 41, 59, 60,
68, 73 – 78, Băluşeni, Gorbăneşti, Răchiţi, Stăuşeni |
Braşov |
1 |
Municipiul Făgăraş, Oraş Victoria, Beclean, Drăguş, Hârseni, Lisa, Mândra,
Recea, Sâmbăta, Şercaia, Şinca, Şinca Nouă, Ucea, Viştea, Voila |
2 |
Municipiul Săcele, Bod, Budila, Hălchiu, Hărman, Prejmer, Sânpetru,
Tărlungeni, Teliu, Vama Buzăului |
3 |
Municipiul Codlea, Oraş Rupea, Apaţa, Augustin, Buneşti, Caţa, Cincu, Comana,
Crizbav, Dumbrăviţa, Feldioara, Hoghiz, Homorod, Jibert, Măieruş, Ormeniş,
Părău, Racoş, Şoarş, Ticuş, Ungra |
4 |
Oraş Ghimbav, Oraş Predeal, Oraş Râşnov, Oraş Zărneşti, Bran, Cristian,
Fundata, Holbav, Moieciu, Poiana Mărului, Vulcan |
5 |
Albă, Armoniei, Agrişelor, Apullum, Avram Iancu de la nr. 1 şi 2 la nr.31 şi
34, Babeş Victor, Banatului, Basarabia, Bihorului, Bisericii Române de la
nr.71 şi 29 la final, Blaga Lucian, Boliac Cezar, Brânduşelor de la nr.l şi
2la nr.35 şi 78, Cantacuzino Ioan Dr., Cantemir Dimitrie, Caragiale Ion
Luca, Castanilor, Cârlova Vasile, Cicoarei, Cocea N.D, Codrii Cosminului,
Colinei, Consiliul Europei, Costin Miron, Cranţa Maior, Creangă Ion, Crişana,
Cuza Alexandru Ion, Davila Alex. Dr., Dealul Melcilor, Dealul Morii, 13
Decembrie de la nr.l şi 2 până la nr.57 şi 87, Dimineţii, Dobrogea,
Dobrogeanu Gherea, Dorobanţilor, Felix Dr., Gării, Gârleanu Emil,
Grădinarilor, Griviţei, Grozăvescu Traian, Haşdeu Bogdan Petriceicu,
Hărmanului de la nr.1 şi 2 la nr.35 şi 78, Iasomiei, Ionescu Toma Dr.,
Ipătescu Ana, Izvorul Rece, Jianu Iancu, Kogălniceanu Mihail, Lazăr
Gheorghe, Lăcrămioarelor, Lehmann Karl, Lotrului, Luchian Ştefan Pictor, 1
Mai, 9 Mai, Maniu Iuliu, Maior Petru, Maramureş, Matei Basarab, Meseriaşilor,
Mihai Viteazul de la nr.l. şi 2 la nr.23 şi 114, Mircea cel Bătrân,
Mironescu Ştefan, Moldovei, Muntenia, Napoca, Neagoe Basarab, Negoiul, 15
Noiembrie, Oaşului, Olarilor, Oituz, Oltenia, Ovidiu, Pandurilor, Pavelescu
Cincinat, Păltiniş, Petuniei, Pieţii, Pincio Păun, Plevnei, Pop Pictor,
Posada, Prahova, Racoviţă Emil, Rareş Petru, Română, Roşiorilor, Roşiorilor
Fundătură, Sahia, Alexandru, Şincai Gheorghe, Sânzienelor, Serii, Sitei,
Slavici Ioan, Ştefan cel Mare, Teatrului, Teclu Nicolae, Teutsch Mattis,
Titulescu Nicolae, Toamnei, Transilvaniei, Ţebea, Universităţii, Varga
Ecaterina, Verii, Victoriei, Vlad Ţepes, Vladimirescu Tudor, Vlaicu Aurel,
Vuia Traian, Vulcan, Aninoasa, Băiulescu Gheorghe, Bariţiu Gheorghe,
Bălcescu Nicolae, Beethoven Ludwig, Benkner Hans, Bărnuţiu Simon, Brediceanu
Valeriu, Buzoianu Colonel, Calea Poienii, Castelului, Cerbului, Cetăţuia,
Coresi Diaconul, Coşbuc George, Dealul Cetăţii, Dealul de Jos, Dinicu
Grigoraş, După Ziduri, Eminescu Mihai, Enescu George, Eroilor, Făgetului,
Filimon Nicolae, Furcii, Goth Johan, Hirscher A, Honterus Johanes, Ioan
Sfântul, Iorga Nicolae, Iosif Ştefan Octavian, Livezii Şir, Lungă de la nr.1
şi 2 la nr.65 şi 64, Lupeni Alee, Marinescu I.Dr., Mureşenilor, Peneş
Curcanul, Poarta Schei, Politehnicii, Postăvarului, Raţiu Ion, Republicii,
Revoluţiei, Richter Paul, Roth Ludwig Ştefan, Russo Alecu, Sadoveanu Mihail,
Sfatului Piaţă, Sforii, Şaguna Andrei, Wagner Valentin, Weiss Michael Arbore
Luca Spătarul, Băilor, Bâlea, Bisericii Sfântul Nicolae, Birt IIie Căpitan,
Brâncoveanu Consatntin, Caraiman, Ceahlău, Cetinii, Cibinului, Ciocârliei,
Clăbucet, Coastei, Colţul Putinarilor, Costiţei, Cotun, CurcaniIor, Dealul
Spirii, Dealul Spirii Alee, Demetrescu Traian, Democraţiei, Dima Gheorghe,
După Grădini, După Inişte, După Inişte Alee, Egalităţii, Fântâna Roşie,
Fântâniţei, Harghita, Haţegului, Iezer, Ineu, Ispirescu Petre, Învăţătorilor,
Junilor, Kollar Gustav, Lacea Constantin, Latină, Măcin, Mălăieşti, Milescu
Spătar, Milescu Spătar Alee, Mirceşti, Moşoiu Traian General, Neaşlov,
Nisipului de Jos, Nisipului de Sus, Pajiştei, Pann Anton, Parângului, Pe
TociIe, Perşani, Petofi Alexandru, Piatra Mare, Pietrosu, Plăieşilor Şir,
Podragu, Podul Creţului, Podul lui Grid, Printre Grădini, Printre Pietre,
Prundului, Retezat, Saftu Vasile Protopop, Semenicului, Sion Gheorghe,
Stâncii, Stejerişului, Trotusş Ţibleş, Ţibleş Fundătură, Unirii Piaţă, Valea
Rece, Valea Tei, Varişte, Vrancei, Warthe, Zarand, Poiana Soarelui, Poiana
Ursului, Poiana Doamnei, Poiana lui Neagoe, Poiana Ruia, Poiana lui Brâncă,
Poiana lui Stechil, Fântâniţa cu Brad, Fântâniţa Călugărului, Valea Cheii,
Valea Dragă, Drumul Sulinar, Valea Lungă, Valea Sticlăriei, Stânii,
Vânătorului, Mioarei, Doinaşului, Pastorului. |
6 |
Astra, Afinelor, Calea Bucureşti de la nr.147 şi nr.200 la final, Bârseanu
Andrei, Brazilor, Cameliei, Carcalechi Zaharia, Cireşului, Crizantemelor,
Dorului, Ederii, Ferigii, Fontei, Frasinului, Garoafelor, Gării Dârste,
Gării Noua, Ghiocelului, Giuglea Gheorghe, Gladiolelor, Gorunului, Lacurilor,
Laminoarelor, Levănţicăi, Liliacului, Luceafărul, Macului, Maximilian
Valeriu Pictor, Mesteacănului, Meşotă Ioan, Minea Ilie, Murelor, Nucului,
Nicola Nicolau, Nufărului, Oteţului, Paltinului, Pinului, Plopilor, Perea
Ioan, Prunului, Romaniţei, Rozmarinului, Salcâmului, Socului, Stejarului,
Teilor, Trandafirului, Ulmului, Vişinului, Zorelelor, Alecsandri Vasile,
Aluniş, Arinului, Arţarului, Calcarului, Carpenului, Cernei, Criş, Diana,
Doinei, Fragilor, Ghindei, Grigorescu Nicolae Pictor, Jepilor, Klein Micu,
Măceşului, Mestecăniş, Molidului, Muncii, Mureş, Murgu Eftimie, Odobescu
Alexandru, Olt, Padina, Papiu Ilarian, Someş, Tâmpei, Temeliei, Valea
Cetăţii, Vârful cu Dor, Zmeurei, Albăstrelelor, Automotoarelor, Bogdan
Alexandru Prof., Brânduşelor de la nr.37 şi 80 la final, Bujorului,
Busuiocului, Ceferiştilor, Cerna Panait, Crinului, Dacia, Drezinei,
Fanionului, Florilor, Fochiştilor, Freziei, Grâului, Hărmanului de la nr.29
şi nr.70 la nr.47 şi nr.134, Hortenziei, 11 Iunie 1848, Lalelelor, Lămâiţei,
Locomotive, Magnoliei, Mărgăritarelor, Mecanicilor, Micşunelelor, Mimozei,
Parcul Mic, Pavilioanele CFR, Rozelor, Saligny Anghel, Salviei, Semaforului,
Telegrafului, Toporaşului, Violetelor, Viorelelor, Vlahuţă Alexandru,
Zambilelor. |
7 |
Alexandru cel Bun, Apollo, Sfinţii Arhanghel, Aurora, Aurelian, Aprily Lajos,
Baba Novac, Babeş Liviu Cornel, Berzei, Barbu Lăutaru, Bobaneu Ştefan,
Bologa Lucian Valeriu, Calea Bucureşti de la nr.l şi 2 până la 145 şi
nr.198, Caisului, Carpaţilor, Cocorului, Colonia Metrom, Cometei,
Constelaţiei, Cosmos, Decebal, Delavrancea Barbu, Fotino Mişu, Galaxiei,
Grigorescu Eremia, Ioneseu Crum, Înfrăţirii, Jinga Victor, Jupiter, Lapedatu
Ion Alex, Leiter Astrer, Lunii, Lukas Johan, Hedwig, Marte, Mercur,
Meschendofer Harald, Mierlei, Minerva, Muncitorilor, Munteanu Gavril, Neptun,
Oberth Hermann, Octavian Augustus, Orghidan Radu, Pantu Ioan, Panselelor,
Pârâului, Poienelor, Popa Şapcă, Porumbescu Ciprian, Privighetorii,
Sarmisegetuza, Saturn, Săcelelor, Sitarului, Soarelui, Suiu Sibianu Mircea,
Ştefan cel Mare, Szemler Ferencz, Târnavei, Tempea Radu, Tomis, Traian,
Uranus, Venus, Vulturului, Vulturului Livadă, Zizinului de la nr.1 şi 2 la
nr.93 si nr.l02, Zorilor. |
8 |
Abatorului, Abrud, Agricultorilor, Andreescu Ion Pictor, Anghel Dimitrie,
Bârsa Repede, Bârsan Zahana, Benea Augustin, Blasius Simon, Bogdan Vodă),
Bobului, Borzeşti, Bran Ion Lemeny, Branişte Valeriu, Buzeşti, Olnepii,
Caliman Valeriu, Ciortea Aurel, Clemens Andreas, Codru Drăguşan Ioan, Colan
Ioan, Corbea David, Dragoş Vodă, Corvin Matei, Cosmeşti, Cseret Mihaly,
Dariu Ioan, Densinsianu Ovid, Doja Gheorghe, Dornei, Eder Hans, Şoseaua
Feldioarei de la nr.l şi 2 la nr.89 şi 80, Flechtenmaher Al, Fronius Daniel,
Fuiorului, Gimbăşelului, Gospodarilor, Halasz Gyula, Hemiade Ion, Inului,
Lanurilor, Lânii, Lânii Fundătură, Lecca Constantin, Lucacz Ion, Lucernei,
Lungă de la nr.252 şi 255 la final, Meţianu Ioan, Molnar Victor, Molnar
Ianos, Morarului, Moress Wilhelm, Muşeţelului, Muslea Candid, Nica Gh.
Constantin, Pop Nicolae, Pumnul Aron, Puşcariu Sextil, Rădulescu Eliade Ion,
Romer Iulius, Roşca Pavel, Spicului, Someşan Laurian, Teodoroiu Ecaterina,
Trifoiului, Ureche Grigore Cronicar, Zlatna. Amurgului, Bazaltului,
Bisericii Române de la nr.l şi 2 la nr.69 şi nr.88, Bobâlna, Bogdan Ioan,
Carierii, Carierii Fundatură, Călugăreni, Căprioarei, Cărămidăriei, Câmpului,
Cloşca, Cristianului, Crişan, Cucului, De Mijloc, Dumbrava Roşie, Enupărului,
Fabricii, Făgăraşului, Fânarului, Horia, Islaz, Lungă de la nr.66 şi 67 la
nr.250 şi 253, Lupu Vasile, 8 Martie, Mărăşeşti, Memorandului, Mihai
Viteazul de la nr.25 şi 116 la final, Mică, Mirăslău, Morii, Neculce Ion
Cronicar, Nicopole, Rahovei, Războieni, Rovine, Spartacus, Stadionului,
Suceava, Şcolii, Şoimului, Titan, Valea Albă, Vidin. Aluminiului, Argintului,
Baciu Ştefan, Banciu Axente, Barac Ioan, Brenfeld Emanoil, Bronzului,
Ciocanului, Ciurcu Alexandru, Constructorilor, 1 Decembrie 1918, 13
Decembrie de la nr.59 şi 84 la final, Diamandi Manole, Dumitrache General,
Eremia Tiberiu, Forjei, Furnalelor, Gloriei, Goga Octavian, Independenţei,
Metalurgiştilor, Mociulschi General, Moroianu George, Olteţ, Păcii, Popasu
Ioan, Progresului, Reconstrucţiei, Rulmentul Fundătură, Socec Ioan,
Strungului, Tablei, Tineretului, Turnătoriei, Turnului, Tractoarelor, Ursu
Ioan, Valea Jiului. Ciceu, Deda, Filiaşi, Hărmanului de la nr.49 şi 136 la
final, Hărmanului Fundătură, Paşcani, Simeria, Teiuş, Timiş Triaj, Timişul
Sec, Ungheni, Urziceni Cernatului Drum, Zizinului de la nr.95 şi 104 la
final. Albinelor, Baciului, Bârsei, Capra Neagră, Cavalului, Cimpoiului,
Ciobanului, Dulgherului, Fagurului, Fântănii, Fundăturii, Feldioarei de la
nr.91 şi 82 la final, Izvorului, Merilor, Nicovalei, Oiţelor, Păşunii,
Plugarilor, Strunga Mieilor, Surlaşului, Tâmplarilor, Tărgului, Torsului. |
Brăila |
1 |
Municipiul Brăila – secţiile de votare 1 -25, 118 – 119 |
2 |
Municipiul Brăila – secţiile de votare 26 – 69 |
3 |
Municipiul Brăila – secţiile de votare 70 – 117 |
4 |
Oraş Făurei, Oraş Ianca, Cazaşu, Galbenu, Gemenele, Grădiştea, Jirlău,
Măxineni, Mircea Vodă, Movila Miresii, Racoviţă, Râmnicelu, Romanu, Salcia
Tudor, Scorţaru Nou, Siliştea, Surdila Găiseanca, Surdila Greci, Şuţeşti,
Vădeni, Vişani |
5 |
Oraş Însurăţei, Bărăganul, Berteştii de Jos, Bordei Verde, Chişcani, Ciocile,
Cireşu, Dudeşti, Frecăţei, Gropeni, Măraşu, Roşiori, Stăncuţa, Tichileşti,
Traian, Tudor Vladimirescu, Tufeşti, Ulmu, Unirea, Victoria, Viziru, Zăvoaia |
Buzău |
1 |
Oraş Nehoiu, Oraş Pătârlagele, Berca, Calvini, Cătina, Chiojdu, Cislău,
Măgura, Pănătău, Pârscov, Tisău, Unguriu, Vipereşti |
2 |
Beceni, Bisoca, Blăjani, Bozioru, Brăeşti, Buda, Câneşti, Cernăteşti,
Chiliile, Colţi, Cozieni, Gura Teghii, Lopătari, Mărgăriteşti, Mânzăleşti,
Murgeşti, Odăile, Pardoşi, Podgoria, Racoviţeni, Săpoca, Săruleşti,
Scorţoasa, Siriu, Valea Salciei, Vintilă Vodă, Zărneşti |
3 |
Municipiul Râmnicu Sărat, Balta Albă, Boldu, Grebănu, Puieşti, Râmnicelu,
Topliceni, Vâlcelele |
4 |
Bălăceanu, Brădeanu, Cilibia, Cochirleanca, Costeşti, Gălbinaşi, Gherăseni,
Ghergheasa, Largu, Luciu, Movila Banului, Săgeata, Smeeni, Ţinteşti, Valea
Râmnicului, Ziduri |
5 |
Oraş Pogoanele, Amaru, Breaza, CA Rosetti, Florica, Glodeanu Sărat, Glodeanu
Siliştea, Mihăileşti, Merei, Năieni, Padina, Pietroasele , Robeasca, Ruşeţu,
Săhăteni, Scutelnici, Stâlpu, Ulmeni |
6 |
Municipiul Buzău – secţiile de votare nr. 10, 12 – 15, 19, 23 – 32, 34 – 40,
48 – 55, 62 – 69 |
7 |
Municipiul Buzău – secţiile de votare nr. 1 – 9, 11, 16 – 18, 20 – 22, 33,
41 – 47, 56 – 61, Mărăcineni, Poşta Câlnău, Vadul Paşii, Verneşti |
Caraş Severin |
1 |
Municipiul Reşiţa |
2 |
Municipiul Caransebeş, Armeniş, Bolvaşniţa, Buchin, Bucoşniţa, Constantin
Daicoviciu, Cornereva, Domaşnea, Obreja, Păltiniş, Slatina Timiş, Teregova,
Turnu Ruieni |
3 |
Oraş Băile Herculane, Oraş Moldova Nouă, Bănia, Berzasca, Cărbunari, Cornea,
Coronini, Dalboşeţ, Eftimie Murgu, Gârnic, Iablaniţa, Lăpuşnicel, Lăpuşnicu
Mare, Luncaviţa, Mehadia, Mehadica, Prigor, Sicheviţa, Şopotu Nou, Topleţ |
4 |
Oraş Anina, Oraş Oraviţa, Berlişte, Bozovici, Brebu Nou, Caraşova, Ciclova
Română, Ciuchici, Ciudanoviţa, Dognecea, Forotic, Goruia, Grădinari, Lupac,
Năidaş, Pojejena, Răcăşdia, Sasca Montană, Socol, Ticvaniu Mare, Văliug,
Vărădia, Vrani |
5 |
Oraş Bocşa, Oraş Oţelu Roşu, Băuţar, Berzovia, Brebu, Copăcele, Doclin,
Ezeriş, Fârliug, Glimboca, Marga, Măureni, Ocna de Fier, Ramna, Rusca
Montană, Sacu, Târnova, Vermeş, Zăvoi, Zorlenţu Mare |
Călăraşi |
1 |
Municipiul Călăraşi |
2 |
Borcea, Cuza Vodă, Dichiseni, Dragalina, Dragoş Vodă, Jegălia, Modelu,
Perişoru, Roseţi, Ştefan cel Mare, Ştefan Vodă, Unirea , Vâlcelele |
3 |
Oraş Lehliu Gară, Al. Odobescu, Ciocăneşti, Dor Mărunt, Dorobanţu, Frăsinet,
Grădiştea, Gurbăneşti, Ileana, Independenţa, Lehliu Sat, Lupşanu, Mânăstirea,
N. Bălcescu, Săruleşti, Ulmu, Valea Argovei, Vlad Ţepeş |
4 |
Oraş Budeşti, Oraş Fundulea, Belciugatele, Curcani, Fundeni, Frumuşani,
Gălbinaşi, Luica, Nana, Plătăreşti, Sohatu, Şoldanu, Tămădău Mare, Vasilaţi |
5 |
Municipiul Olteniţa, Căscioarele, Chiselet, Chirnogi, Crivăţ, Mitreni,
Radovanu, Spanţov, Ulmeni |
Cluj |
1 |
Municipiul Cluj-Napoca, secţiile de votare 11, 109 – 146 |
2 |
Municipiul Cluj-Napoca, secţiile de votare 1 – 10, 13, 17, 18, 89 – 108,
147, 148, 150 – 153 |
3 |
Municipiul Cluj-Napoca, secţiile de votare 16, 19 – 39, 41, 51 – 53, 58 – 70 |
4 |
Municipiul Cluj-Napoca, secţiile de votare 12, 14, 15, 40, 42 – 50, 54 – 57,
71 – 88, 149 |
5 |
Municipiul Gherla, Aluniş, Apahida, Aşchileu, Borşa, Chinteni, Corneşti,
Dăbâca, Fizeşu Gherlii, Gârbău, Iclod, Panticeu, Recea Cristur, Sânmărtin,
Sânpaul, Ţaga, Vultureni |
6 |
Municipiul Dej, Bobâlna, Căşeiu, Câţcău, Chiuieşti, Cuzdrioara, Jichişu de
Jos, Mica, Mintiu Gherlii, Unguraş, Vad |
7 |
Municipiul Câmpia Turzii, Bonţida, Buza, Căianu, Cămăraşu, Cătina, Ceanu
Mare, Frata, Geaca, Jucu, Mociu, Pălatca, Sic, Suatu, Tritenii de Jos,
Viişoara |
8 |
Municipiul Turda, Aiton, Cojocna, Ploscoş, Sănduleşti |
9 |
Băişoara, Beliş, Călăraşi, Călăţele, Ciucea, Ciurila, Feleacu, Iara, Luna,
Măguri Răcătău, Mărişel, Mihai Viteazu, Moldoveneşti, Negreni, Petreştii de
Jos, Poieni, Râşca, Săcuieu, Tureni, Valea Ierii |
10 |
Oraş Huedin, Aghireşu, Baciu, Căpuşu Mare, Floreşti, Gilău, Izvoru Crişului,
Mănăstireni, Sâncraiu, Săvădisla |
Constanţa |
1 |
Oraş Năvodari, Cogealac, Corbu, Fântânele, Grădina, Istria |
2 |
Municipiul Medgidia, Oraş Hârşova, Ciobanu, Crucea, Cuza Vodă, Gârliciu,
Ghindăreşti, Horia, Mihail Kogălniceanu, Pantelimon, Saraiu, Seimeni,
Siliştea, Topalu, Tortoman, Vulturu |
3 |
Oraş Băneasa, Oraş Cernavodă, Adamclisi, Aliman, Chirnogeni, Ciocârlia,
Cobadin, Deleni, Dobromir, Independenţa, Ion Corvin, Lipniţa, Mircea Vodă,
Oltina, Ostrov, Peştera, Raşova, Saligny |
4 |
Oraş Murfatlar, Oraş Negru Vodă, Oraş Ovidiu, Albeşti, Amzacea, Bărăganu,
Castelu, Cerchezu, Comana, Dumbrăveni, Mereni, Poarta Albă |
5 |
Municipiul Mangalia, 23 August, Costineşti, Limanu, Pecineaga, Tuzla |
6 |
Municipiul Constanţa – secţiile de votare nr. 30 – 44, 76 – 80, Oraş Eforie,
Agigea, Cumpăna, Techirghiol, Topraisar |
7 |
Municipiul Constanţa – secţiile de votare nr. 45 – 50, 59, 60, 63 - 69, 72 –
75, Valu lui Traian |
8 |
Municipiul Constanţa – secţiile de votare nr. 20, 27 – 29, 51 – 58, 61, 62,
65, 66, 70, 71, 81 – 100 |
9 |
Municipiul Constanţa – secţiile de votare nr. 101 – 110, 120 – 140, 142, 143
– 177 |
10 |
Municipiul Constanţa – secţiile de votare nr. 1 – 19, 21 – 26, 111 – 119,
141, 178 – 185 |
Covasna |
1 |
Municipiul Sfântu Gheorghe |
2 |
Oraş Baraolt, Aita Mare, Arcuş, Băţani, Belin, Bixad, Bodoc, Brăduţ, Chichiş,
Ghidfalău, Haghig, Ilieni, Malnaş, Micfalău, Ozun, Reci , Vâlcele, Valea
Crişului, Vârghiş |
3 |
Municipiul Târgu Secuiesc, Breţcu, Catalina, Cernat, Dalnic, Estelnic,
Ghelniţa, Lemnia, Mereni, Moacşa, Ojdula, Poian, Sânzieni, Turia |
4 |
Oraş Întorsura Buzăului, Oraş Covasna, Barcani, Boroşneu Mare, Brateş,
Comandău, Dobârlău, Sita Buzăului, Valea Mare, Zăbala, Zagon |
Dâmboviţa |
1 |
Oraş Fieni, Bărbuleţu, Bezdead, Buciumeni, Iedera, Malu cu Flori, Moroeni,
Moţăieni, Pietrari, Pietroşiţa, Pucheni, Râu Alb, Runcu, Valea Lungă, Văleni
Dâmboviţa, Vârfuri, Vişineşti |
2 |
Oraş Pucioasa, Aninoasa, Brăneşti, Comişani, Doiceşti, Glodeni, Răzvad,
Şotânga, Ulmi, Vulcana Băi, Vulcana Pandele |
3 |
Cândeşti, Cobia, Crângurile, Dragomireşti, Gura Foii, Gura Şuţii, Hulubeşti,
Lucieni, Ludeşti, Măneşti, Pierşinari, Raciu, Tătărani, Valea Mare, Voineşti |
4 |
Municipiul Târgovişte |
5 |
Municipiul Moreni, Băleni, Bucşani, Dărmăneşti, Gura Ocniţei, I.L. Caragiale,
Ocniţa, Vlădeni |
6 |
Oraş Răcari, Bilciureşti, Butimanu, Ciocăneşti, Cojasca, Cornăţelu, Corneşti,
Conţeşti, Crevedia, Dobra, Finta, Niculeşti, Tărtăşeşti |
7 |
Oraş Titu, Braniştea, Brezoaele, Costeştii din Vale, Lunguleţu, Nucet,
Odobeşti, Poiana, Potlogi, Produleşti, Sălcioara, Slobozia Moară, Văcăreşti |
8 |
Oraş Găeşti, Corbii Mari, Dragodana, Mătăsaru, Mogoşani, Morteni, Petreşti,
Răscăieţi, Şelaru, Ulieşti, Vişina |
Dolj |
1 |
Municipiul Craiova – secţiile de votare 59 -87, 91 – 94, 143, 165 – 168,
Breasta |
2 |
Municipiul Craiova – secţiile de votare 95 – 97, 99, 100 – 102, 104, 106 –
118, 121 – 123, 126 – 133, 136, 139, 157 – 163, Bulzeşti, Goieşti, Mischii,
Murgaşi |
3 |
Municipiul Craiova – secţiile de votare 1, 27 – 31, 41 – 58, 88 – 90, 98,
103, 105, 141, 142, 144 – 146, 149, 151, 155, 156, 164 |
4 |
Municipiul Craiova – secţiile de votare 2 – 26, 32 – 40, 119, 120, 124, 125,
134, 135, 137, 138, 140, 147, 148, 150, 152 – 154 |
5 |
Oraş Filiaşi, Almăj, Argetoaia, Botoşeşti Paia, Brabova, Brădeşti,
Braloştiţa, Carpen, Cernăteşti, Coţofenii din Dos, Coţofenii din Faţă,
Fărcaş, Gogoşu, Greceşti, Işalniţa, Melineşti, Pleşoi, Predeşti, Scăeşti,
Seaca de Pădure, Secu, Şimnicu de Sus, Sopot, Tălpaş |
6 |
Bucovăţ, Caraula, Cetate, Maglavit, Moţăţei, Orodel, Pleniţa, Sălcuţa,
Terpeziţa, Unirea, Vârtop, Vârvoru de Jos, Vela, Verbiţa, |
7 |
Municipiul Calafat, Ciupercenii Noi, Desa, Piscu Vechi, Poiana Mare, Seaca
de Câmp |
8 |
Municipiul Băileşti, Afumaţi, Bârca, Cerăt, Cioroiaşi, Drănic, Galicea Mare,
Galiciuica, Gângiova, Giubega, Giurgiţa, Goicea, Întorsura, Izvoare, Lipovu,
Măceşu de Sus, Perişor, Radovan, Siliştea Crucii |
9 |
Oraş Bechet, Oraş Segarcea, Bistreţ, Bratovoieşti, Calopăr, Catane, Călăraşi,
Cârna, Dobreşti, Ghidici, Gighera, Măceşu de Jos, Negoi, Ostroveni, Podari,
Rast, Rojişte, Sadova, Teasc, Ţuglui, Urzicuţa, Valea Stanciului |
10 |
Oraş Dăbuleni, Amărăştii de Jos, Amărăştii de Sus, Apele Vii, Cârcea,
Castranova, Celaru, Coşoveni, Daneţi, Dioşti, Dobroteşti, Drăgoteşti ,
Gherceşti, Ghindeni, Leu, Malu Mare, Mârşani, Pieleşti, Robăneşti, Teslui |
Galaţi |
1 |
Brăhăşeşti, Buciumeni, Cerţeşti, Corod, Drăguşeni, Ghidigeni, Gohor, Munteni,
Negrileşti, Nicoreşti, Poiana, Priponeşti, Ţepu |
2 |
Municipiul Tecuci, Cosmeşti, Cudalbi, Matca, Movileni |
3 |
Barcea, Costache Negri, Drăgăneşti, Fundeni, Griviţa, Iveşti, Lieşti, Pechea,
Umbrăreşti |
4 |
Braniştea, Cuza Vodă, Independenţa, Nămoloasa, Piscu, Schela, Şendreni,
Slobozia Conachi, Smârdan, Tudor Vladimirescu, Tuluceşti, Vânători |
5 |
Oraş Bereşti, Oraş Târgu Bujor, Bălăbăneşti, Bălăşeşti, Băleni, Băneasa,
Bereşti Meria, Cavadineşti, Corni, Cuca, Fârţăneşti, Folteşti, Frumuşiţa,
Jorăşti, Măstăcani, Oancea, Rădeşti, Rediu, Scânteieşti, Smulţi, Suceveni,
Valea Mărului, Vârlezi, Vlădeşti |
6 |
Municipiul Galaţi – secţiile de votare 1 – 16, 136 – 164 |
7 |
Municipiul Galaţi – secţiile de votare 17 – 53 |
8 |
Municipiul Galaţi – secţiile de votare 54 – 86, 129 – 135 |
9 |
Municipiul Galaţi – secţiile de votare 87 – 128 |
Giurgiu |
1 |
Municipiul Giurgiu |
2 |
Băneasa, Colibaşi, comana, Daia, Frăteşti, Găujani, Gostinari, Gostinu,
Greaca, Herăşti, Hotarele, Isvoarele, Malu, Mihai Bravu, Oinacu, Prundu,
Slobozia, Stăneşti, Valea Dragului, Vărăşti, Vedea |
3 |
Oraş Bolintin Vale, Oraş Mihăileşti, Adunaţii Copăceni, Bolintin Deal,
Buturugeni, Călugăreni, Cosoba, Stoeneşti, Grădinari, Iepureşti, Joiţa,
Săbăreni, Singureni, Ogrezeni, Ulmi |
4 |
Bucşani, Bulbucata, Clejani, Crevedia Mare, Floreşti Stoeneşti, Găiseni,
Ghimpaţi, Gogoşari, Izvoarele, Letca Nouă, Mărşa, Putineiu, Răsuceni, Roata
de Jos, Schitu, Toporu, Vânătorii Mici |
Gorj |
1 |
Oraş Bumbeşti Jiu, Oraş Tismana, Arcani, Bălăneşti, Cătune, Câlnic,
Ciuperceni, Glogova, Godineşti, Leleşti, Muşeteşti, Padeş, Peştişani, Runcu,
Schela, Stăneşti, Teleşti, Turcineşti |
2 |
Oraş Novaci, Oraş Târgu Cărbuneşti, Albeni, Alimpeşti, Baia de Fier,
Bengeşti Ciocadia, Berleşti, Bumbeşti Piţic, Bustuchin, Crasna, Licurici,
Logreşti, Polovragi, Prigoria, Roşia de Amaradia, Săcelu, Scoarţa |
3 |
Aninoasa, Bărbăteni, Bâlteni, Brăneşti, Căpreni, Cruseţ, Dănciuleşti,
Fărcăşeşti, Hurezani, Jupâneşti, Plopşoru, Săuleşti, Stejari, Stoina,
Ţânţăreni, Turburea, Urdari, Vladimir |
4 |
Municipiul Motru, Oraş Turceni, Bolboşi, Borăscu, Dragoteşti, Ioneşti,
Mătăsari, Negomir, Samarineşti, Slivileşti, Văgiuleşti |
5 |
Municipiul Târgu Jiu – secţiile de votare 5, 7 – 9, 18, 19, 22 – 25, 30, 31,
32, 47 – 49, 53, 54, Oraş Rovinari, Oraş Ţicleni, Băleşti, Dăneşti,
Drăguţeşti |
6 |
Municipiul Târgu Jiu – secţiile de votare restul |
Harghita |
1 |
Municipiul Miecurea Ciuc, Oraş Băile Tuşnad, Oraş Vlăhiţa, Ciucsângeorgiu,
Cozmeni, Leliceni, Lueta, Păuleni-Ciuc, Plăieşii de Jos, Sâncrăieni,
Sânmartin, Sânsimion, Sântimbru, Tuşnad |
2 |
Oraş Bălan, Cârţa, Ciceu, Ciumani, Dăneşti, Frumoasa, Lunca de Jos, Lunca de
Sus, Mădăraş, Mihăileni, Racu, Sândominic, Siculeni, Suseni, Tomeşti,
Voslăbeni |
3 |
Municipiul Odorheiu Secuiesc, Brădeşti, Căpâlniţa, Dârjiu, Dealu, Felicieni,
Mărtiniş, Mereşti, Mugeni, Ocland, Satu Mare, Ulieş, Vărşag, Zetea |
4 |
Municipiul Ghorgheni, Oraş Cristuru Secuiesc, Atid, Avrămeşti, Corund,
Joseni, Lăzarea, Lupeni, Porumbeni, Praid, Remetea, Săcel, Secuieni,
Şimoneşti |
5 |
Municipiul Topliţa, Oraş Borsec, Bilbor, Corbu, Ditrău, Gălăuţaş, Sărmaş,
Subcetate, Tulgheş |
Hunedoara |
1 |
Municipiul Brad, Baia de Criş, Băiţa, Bătrâna, Blăjeni, Brănişca, Buceş,
Bucureşci, Bulzeştii de Sus, Burjuc, Crişcior, Dobra, Gurasada, Ilia,
Lăpugiu de Jos, Luncoiu de Jos, Ribiţa, Şoimuş, Tomeşti, Vaţa de Jos,
Vălişoara, Veţel, Vorţa, Zam |
2 |
Municipiul Orăştie, Oraş Geoagiu, Oraş Simeria, Balşa, Băcia, Beriu, Certeju
de Sus, Hărău, Orăştioara de Sus, Rapoltu Mare, Romos, Turdaş, Mărtineşti |
3 |
Oraş Călan, Oraş Haţeg, Baru, Băniţa, Boşorod, Bretea Română, Bunila, Cerbăl,
Densuş, General Berthelot, Ghelari, Lelese, Lunca Cernii, Peştişu Mic, Pui,
Răchitova, Râu de Mori, Sarimizegetusa, Sălaşu de Sus, Sântamaria Orlea,
Teliucu Inferior, Topliţa, Toteşti |
4 |
Municipiul Lupeni, Municipiul Vulcan, Oraş Uricani |
5 |
Municipiul Petroşani, Oraş Aninoasa, Oraş Petrila |
6 |
Municipiul Deva, Cârjiţi |
7 |
Municipiul Hunedoara |
Ialomiţa |
1 |
Municipiul Feteşti, Oraş Ţăndărei, Borduşani, Făcăeni, Giurgeni, Gura
Ialomiţei, Mihail Kogălniceanu, Movila, Platoneşti, Stelnica, Vlădeni |
2 |
Municipiul Slobozia, Bucu, Cosâmbeşti, Gheorghe Lazăr, Mărculeşti, Ograda,
Săveni, Scânteia, Sudiţi, Valea Ciorii |
3 |
Oraş Amara, Oraş Căzăneşti, Albeşti, Alexeni, Andrăşeşti, Balaciu, Bueşti,
Ciochina, Ciulniţa, Cocora, Colelia, Gârbovi, Gheorghe Doja, Grindu, Griviţa,
Ion Roată, Miloşeşti, Munteni Buzău, Perieţi, Reviga, Sălcioara, Sărăţeni,
Sfântu Gheorghe, Traian, Valea Măcrişului |
4 |
Municipiul Urziceni, Oraş Fierbinţi – Târg, Adâncata, Armăşeşti, Axintele,
Bărbuleşti, Bărcăneşti, Borăneşti, Brazii, Ciocârlia, Coşereni, Drăgoeşti,
Dridu, Jilavele, Maia, Manasia, Moldoveni, Moviliţa, Roşiori, Sineşti |
Iaşi |
1 |
Ciorteşti, Comarna, Costuleni, Cozmeşti, Dolheşti, Golaieşti, Gorban,
Grozeşti, Moşna, Prisacani, Raducaneni, Schitu Duca, Ţuţora, Ungheni,
Victoria |
2 |
Aroneanu, Bârnova, Ciurea, Dobrovăţ, Grajduri, Holboca, Mironeasa, Miroslava,
Mogoşeşti, Rediu, Scânteia, Şcheia, Tomeşti |
3 |
Dagâţa, Draguşeni, Horleşti, Ipatele, Leţcani, Movileni, Popricani, Probota,
Româneşti, Tansa, Ţibana, Ţibaneşti, Ţiganaşi, Voineşti |
4 |
Oraş Târgu Frumos, Balş, Belceşti, Cepleniţa, Costeşti, Cotnari, Cucuteni,
Focuri, Harmaneşti, Heleşteni, Ion Neculce, Ruginoasa, Stolniceni-Prajescu,
Strunga |
5 |
Municipiul Paşcani, Ciohorani, Cristeşti, Lespezi, Mirosloveşti, Moţca,
Tataruşi, Valea Seaca |
6 |
Oraş Hârlau, Andrieşeni, Bivolari, Coarnele Caprei, Deleni, Fântânele,
Plugari, Roşcani, Scobinţi, Şipote, Sireţel, Todireşti, Trifeşti, Vânatori,
Vladeni |
7 |
Oraş Podu Iloaiei, Alexandru I. Cuza, Bălţaţi, Brăeşti, Butea, Dumeşti,
Erbiceni, Gropniţa, Halauceşti, Lungani, Madârjac, Mirceşti, Mogoşeşti-Siret,
Oţeleni, Popeşti, Rachiţeni, Sineşti |
8 |
Municipiu Iaşi - Centru – Copou |
9 |
Municipiu Iaşi - Dacia - Alexandru |
10 |
Municipiu Iaşi - Tătăraşi - Moara de Vânt |
11 |
Municipiu Iaşi - CUG - Zona Industrială |
12 |
Municipiu Iaşi - Nicolina |
Ilfov |
1 |
Oraş Voluntari, Afumaţi, Dascălu, Dobroeşti, Găneasa, Grădiştea,
Petrăchioaia, Nuci, Ştefăneştii de Jos, Tunari |
2 |
Oraş Pantelimon, Oraş Popeşti Leordeni, 39783, Berceni, Brăneşti, Cernica,
Copăceni, Dărăşti Ilfov, Glina, Vidra |
3 |
Oraş Bragadiru, Oraş Chitila, Oraş Măgurele, Chiajna, Ciorogârla, Clinceni,
Cornetu, Domneşti, Dragomireşti Vale, Jilava |
4 |
Oraş Buftea, Oraş Otopeni, Baloteşti, Ciolpani, Corbeanca, Gruiu, Moara
Vlăsiei, Mogoşoaia, Periş, Snagov |
Maramureş |
1 |
Municipiul Baia Mare – secţiile de votare nr. 1 -13, 46 – 81 |
2 |
Municipiul Baia Mare – secţiile de votare nr. 14 – 45, Oraş Şomcuta Mare,
Cerneşti, Coaş, Copalnic Mănăştur, Dumbrăviţa, Groşi, Remetea Chioarului,
Săcălăşeni |
3 |
Oraş Seini, Oraş Tăuţi Măgherăuş, Oraş Ulmeni, Ardusat, Ariniş, Asuaju de
Sus, Băiţa de sub Codru, Băseşti, Bicaz, Boiu Mare, Cicârlău, Coltău,
Fărcaşa, Gârdan, Mireşu Mare, Oarţa de Jos, Recea, Satulung, Sălsig, Valea
Chioarului |
4 |
Oraş Baia Sprie, Oraş Cavnic, Oraş Dragomireşti, Oraş Târgu Lăpuş, Oraş
Săliştea de Sus, Băiuţ, Coroieni, Cupşeni, Groşii Ţibleşului, Lăpuş, Moisei,
Săcel, Suciu de Sus, Şişeşti, Vima Mică |
5 |
Oraş Borşa, Oraş Vişeu de Sus, Bogdan Vodă, Botiza, Ieud, Poienile Izei,
Vişeu de Jos |
6 |
Municipiul Sighetu Marmaţiei, Bârsana, Câmpulung la Tisa, Giuleşti, Onceşti,
Remeţ, Sarăsău, Săpânţa, Vadu Izei |
7 |
Bistra, Bocicoiu Mare, Budeşti, Călineşti, Deseşti, Leordina, Ocna Şugatag,
Petrova, Poienile de sub Munte, Repedea, Rona de Jos, Rona de Sus, Rozavlea,
Ruscaova, Strâmtura, Şieu |
Mehedinţi |
1 |
Municipiul Drobeta Turnu Severin – secţiile de votare 6 – 16, 25, 30 – 60 |
2 |
Municipiul Drobeta Turnu Severin – secţiile de votare 1 – 5, 17 – 24, 26 –
29, 61 - 64, Municipiul Orşova, Bâlvăneşti, Brezniţa Ocol, Cireşu, Dubova,
Eşelniţa, Godeanu, Ilovăţ, Iloviţa, Izvoru Bârzii, Malovăţ, Podeni, Şişeşti,
Şviniţa |
3 |
Oraş Baia de Aramă, Oraş Strehaia, Bala, Balta, Bâcleş, Brezniţa Motru,
Broşteni, Butoieşti, Căzăneşti, Corcova, Dumbrava, Floreşti, Greci, Grozeşti,
Hânova, Husnicioara, Isverna, Obârşia Cloşani, Ponoarele, Stângăceaua,
Şimian, Şovarna, Tâmna, Voloiac |
4 |
Oraş Vânju Mare, Bălăciţa, Braniştea, Burila Mare, Corlăţel, Cujmir, Devesel,
Dârvari, Gârla Mare, Gogoşu, Gruia, Jiana, Livezile, Obârşia de Câmp,
Oprişor, Pădina, Pătulele, Poroina Mare, Pristol, Prunişor, Punghina, Rogova,
Salcia, Vânători, Vânjuleţ, Vlădaia, Vrata |
Mureş |
1 |
Municipiul Târgu Mureş – secţiile de votare nr. 1 – 12, 19-21, 23, 30, 57-78 |
2 |
Municipiul Târgu Mureş – secţiile de votare nr. 13 – 18, 22, 24 – 29, 31 –
56 |
3 |
Oraş Ungheni, Acăţari, Ceauşu de Câmpie, Crăciuneşti, Cristeşti, Gheorghe
Doja, Glodeni, Gorneşti, Mădăraş, Pănet, Păsăreni, Sâncraiu de Mureş,
Sânpaul, Sântana de Mureş, Şincai, Voivodeni |
4 |
Municipiul Târnăveni, Oraş Iernut, Oraş Luduş, Adămuş, Aţintiş, Bichiş,
Bogata, Cheţani, Cucerdea, Cuci, Găneşti, Ogra, Tăureni |
5 |
Oraş Miercurea Nirajului, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sovata, Bereni,
Chibed, Corunca, Eremitu, Ernei, Fântânele, Găleşti, Ghindari, Hodoşa,
Livezeni, Măgherani, Neaua, Sângeorgiu de Mureş, sărăţeni, Vărgata, Veţca |
6 |
Municipiul Sighişoara, Albeşti, Apold, Bahnea, Băgaciu, Bălăuşeri,
Coroisânmartin, Daneş, Mica, Nadeş, Saschiz, Suplac, Vânători, Viişoara,
Zagăr |
7 |
Oraş Sărmaşu, Aluniş, Band, Batoş, Băla, Brâncoveneşti, Cozma, Crăieşti,
Deda, Fărăgău, Grăbenişu de Câmpie, Iclănzel, Lunca, Lunca Bradului, Miheşu
de Câmpie, Papiu Ilarian, Pogăceaua, Râciu, Răstoliţa, Ruşii Munţi, Sânger,
Sânpetru de Câmpie, Stânceni, Suseni, Şăulia, Valea Largă, Vătava, Zău de
Câmpie |
8 |
Municipiul Reghin, Beica de Jos, Breaza, Chiheru de Jos, Gurghiu, Hodac,
Ibăneşti, Ideciu de Jos, Petelea, Solovăstru |
Neamţ |
1 |
Municipiul Piatra Neamţ – secţiile de votare 1 – 4, 7, 11, 24 – 51, 73 – 75,
Alexandru cel Bun, Dobreni, Gârcina |
2 |
Municipiul Piatra Neamţ – secţiile de votare 5, 6, 8, 9, 10, 12 – 23, 52 –
72, Dumbrava Roşie, Săvineşti |
3 |
Oraş Roznov, Bahna, Borleşti, Cândeşti, Costişa, Dochia, Mărgineni, Piatra
Şoimului, Podoleni, Rediu, Români, Moldoveni, Tazlău, Zăneşti |
4 |
Municipiul Roman, Ion Creangă |
5 |
Bâra, Boghicea, Bozieni, Cordun, Doljeşti, Gâdinţi, Gherăeşti, Icuşeşti,
Oniceni, Pânceşti, Poienari, Sagna, Săbăoani, Stăniţa, Tămăşeni, Valea
Ursului |
6 |
Bârgăuani, Bodeşti, Boteşti, Dragomireşti, Dulceşti, Făurei, Girov,
Grumăzeşti, Horia, Negreşti, Petricani, Războieni, Ruginoasa, Secuieni,
Ştefan cel Mare, Trifeşti, Tupilaţi, Ţibucani, Văleni |
7 |
Oraş Târgu Neamţ, Agapia, Bălţăteşti, Brusturi, Crăcăoani, Drăgăneşti,
Ghindăoani, Păstrăveni, Răuceşti, Timişeşti, Urecheni |
8 |
Oraş Bicaz, Bicaz Chei, Bicazu Ardelean, Borca, Ceahlău, Dămuc, Fărcaşa,
Grinţieş, Hangu, Pipirig, Pângăraţi, Poiana Teiului, Tarcău, Taşca, Vânători
Neamţ |
Olt |
1 |
Municipiul Slatina |
2 |
Oraş Potcoava, Oraş Scorniceşti, Bărăşti, Coloneşti, Cungrea, Dobroteasa,
Făgeţelu, Grădinari, Leleasca, Movileni, Oporelu, Optaşi Măgura, Poboru,
Priseaca, Sâmbureşti, Sârbii Măgura, Spineni, Tatuleşti, Teslui, Topana,
Verguleasa, Vitomireşti, Vultureşti |
3 |
Oraş Piatra Olt, Bălteni, Bobiceşti, Brebeni, Corbu, Crâmpoia, Curtişoara,
Găneasa, Ghimpeţeni, Icoana, Milcov, Nicolae Titulescu, Perieţi, Pleşoiu,
Schitu, Slătioara, Strejeşti, Şerbăneşti, Tufeni, Valea Mare, Văleni,
Vâlcele |
4 |
Oraş Balş, Baldovineşti, Bârza, Brâncoveni, Călui, Cârlogani, Cezieni,
Dobreţu, Dobrosloveni, Dobrun, Drăghiceni, Găvăneşti, Iancu Jianu, Ipoteşti,
Morunglav, Oboga, Osica de Jos, Pârşcoveni, Şopârliţa, Voineasa, Vulpeni |
5 |
Municipiul Caracal, Bucinişu, Deveselu, Fălcoiu, Fărcaşele, Grădinile,
Obârşia, Redea, Rotunda, Stoeneşti, Studina, Vlădila |
6 |
Oraş Drăgăneşti Olt, Babiciu, Cilieni, Coteana, Dăneasa, Gostavăţu,
Izvoarele, Mărunţei, Mihăeşti, Osica de Sus, Radomireşti, Rusăneşti, Seaca,
Scărişoara, Sprâncenata, Stoicăneşti, Traian |
7 |
Oraş Corabia, Brastavăţu, Gircov, Giuvărăşti, Grojdibodu, Gura Padinii,
Ianca, Izbiceni, Orlea, Ştefan cel Mare, Tia Mare, Urzica, Vădastra,
Vădăstriţa, Vişina, Vişina Nouă |
Prahova |
1 |
Oraş Azuga, Oraş Breaza, Oraş Buşteni, Oraş Comarnic, Oraş Sinaia, Adunaţi,
Cornu, Talea |
2 |
Municipiul Câmpina, Băneşti, Brebu, Poiana Câmpina, Proviţa de Jos, Proviţa
de Sus, Secăria, Şotrile, Valea Doftanei |
3 |
Oraş Băicoi, Cocorăştii Mislii, Floreşti, Filipeştii de Pădure, Măgureni,
Scorţeni, Telega |
4 |
Oraş Plopeni, Oraş Slănic, Aluniş, Ariceştii Rahtivani, Bertea, Blejoi,
Cosminele, Dumbrăveşti, Păuleşti, Ştefeşti, Vălcăneşti, Vărbilău |
5 |
Oraş Vălenii de Munte, Bătrâni, Ceraşu, Drajna, Gura Vitioarei, Izvoarele,
Măneciu, Poseşti, Starchiojd, Teişani |
6 |
Oraş Boldeşti Scăeni, Apostolache, Ariceştii Zeletin, Bălteşti, Cărbuneşti,
Chiojdeanca, Gornet, Lapoş, Lipăneşti, Măgurele, Păcureţi, Podenii Noi,
Predeal Sărari, Salcia, Sângeru, Surani, Şoimari |
7 |
Oraş Urlaţi, Albeşti Paleologu, Berceni, Bucov, Dumbrava, Gornet Cricov,
Iordăcheanu, Plopu, Tătaru, Tomşani, Valea Călugăreasca |
8 |
Oraş Mizil, Baba Ana, Balta Doamnei, Boldeşti Grădiştea, Drăgăneşti,
Călugăreni, Ceptura, Ciorani, Colceag, Fântânele, Fulga, Gherghiţa, Gura
Vadului, Jugureni, Olari, Râfov, Sălciile, Vadu Săpat |
9 |
Bărcăneşti, Brazi, Cocorăştii Colt, Filipeştii de Târg, Gorgota, Măneşti,
Poienarii Burchii, Puchenii Mari, Sirna, Târgşoru Vechi, Tinosu |
10 |
Municipiul Ploieşti – secţiile de votare nr. 11 – 14, 18 – 20, 34 – 79, 154,
155 |
11 |
Municipiul Ploieşti – secţiile de votare nr. 80 – 129 |
12 |
Municipiul Ploieşti – secţiile de votare nr. 1 – 10, 15 – 17, 21 – 33, 130 –
153 |
Satu Mare |
1 |
Oraş Negreşti Oaş, Batarci, Bixad, Călineşti Oaş, Cămărzana, Certeze, Gherţa
Mică, Oraşu Nou, Tarna Mare, Târşolţ, Turţ, Vama |
2 |
Municipiul Satu Mare – secţiile de votare nr. 26 – 43, 47, 49 – 51, Apa,
Culciu, Medieşu Aurit, Odoreu, Păuleşti, Valea Vinului, Viile Satu Mare |
3 |
Municipiul Satu Mare – secţiile de votare nr. 44 – 46, 48, 52 - 61, Oraş
Ardud, Acâş, Bârsău, Beltiug, Bogdand, Crucişor, Hodod, Homoroade, Moftin,
Pomi, Socond, Terebeşti |
4 |
Municipiul Carei, Oraş Tăşnad, Andrid, Berveni, Cămin, Căpleni, Căuaş, Cehal,
Ciumeşti, Craidorolţ, Doba, Foieni, Petreşti, Pir, Pişcolt, Sanislău, Santău,
Săcăşeni, Săuca, Supur, Tiream, Urziceni |
5 |
Municipiul Satu Mare – secţiile de votare nr. 1 – 25, Oraş Livada, Agriş,
Botiz, Dorolţ, Halmeu, Lazuri, Micula, Porumbeşti, Turulung, Vetiş |
Sălaj |
1 |
Oraş Şimleu Silvaniei, Agrij, Almaşu, Bănişor, Bobota, Buciumi, Camăr,
Chieşd, Cizer, Cuzăplac, Fildu de Jos, Halmăşd, Horoatu Crasnei, Ip, Marca,
Meseşenii de Jos, Plopis, Sâg, Treznea, Valcău de Jos |
2 |
Oraş Cehu Silvaniei, Benesat, Bocşa, Boghiş, Carastelec, Coşeiu, Crasna,
Crişeni, Dobrin, Hereclean, Măerişte, Nusfalau, Pericei, Sălătig, Şamşud,
Şărmăşag, Vârşolţ |
3 |
Oraş Jibou, Băbeni, Bălan, Creaca, Cristolt, Dragu, Gâlgău, Gârbou, Hida,
Ileanda, Letca, Lozna, Mârşid, Năpradea, Poiana Blenchi, Românaşi, Rus,
Sânmihaiu Almaşului, Someş Odorhei, Surduc, Şimişna, Zalha, Zimbor |
4 |
Municipiul Zalău |
Sibiu |
1 |
Municipiul Sibiu 1 |
2 |
Municipiul Sibiu 2 |
3 |
Municipiul Mediaş, Alma, Aţel, Bazna, Blăjel, Brateiu, Dârlos |
4 |
Oraş Agnita, Oraş Copşa Mică, Oraş Dumbrăveni, Alţâna, Axente Sever, Bârghiş,
Brădeni, Biertan, Bruiu, Chirpăr, Hoghilag, Iacobeni, Laslea, Marpod,
Merghindeal, Micăsasa, Mihăileni, Moşna, Nochrich, Şeica Mare, Şeica Mică,
Târnava, Valea Viilor |
5 |
Oraş Avrig, Oraş Cisnădie, Oraş Tălmaciu, Arpaşu de Jos, Boiţa, Cârţa ,
Cârţişoara, Porumbacu de Jos, Racoviţa, Sadu, Şelimbăr, Roşia, Turnu Roşu,
Vurpăr |
6 |
Oraş Miercurea Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Oraş Sălişte, Apoldu de Jos,
Cristian, Gura Râului, Jina, Loamneş, Ludoş, Orlat, Păuca, Poiana Sibiului,
Poplaca, Răşinari, Râu Sadului, Slimnic |
Suceava |
1 |
Municipiul Suceava – secţiile de votare 1 – 39, 56 – 58 |
2 |
Municipiul Suceava – secţiile de votare 40 – 55, Oraş Salcea, Adâncata,
Ipoteşti, Mitocu Dragomirnei, Pătrăuţi |
3 |
Oraş Cajvana, Bălăceana, Bosanci, Botoşana, Cacica, Ciprian Porumbescu,
Comăneşti, Dărmăneşti, Drăgoieşti, Horodniceni, Ilişeşti, Moara, Pârteştii
de Jos, Stroieşti, Şcheia, Todireşti |
4 |
Municipiul Fălticeni, Oraş Liteni, Baia, Buneşti, Fântânele, Hârtop,
Preuteşti, Udeşti, Vereşti, Vultureşti |
5 |
Oraş Dolhasca, Berchişeşti, Bogdăneşti, Boroaia, Cornul Luncii, Dolheşti,
Drăguşeni, Fântâna Mare, Forăşti, Mălini, Rădăşeni, Râşca, Slatina, Vadu
Moldovei, Valea Moldovei |
6 |
Municipiul Rădăuţi, Oraş Milişăuţi, Arbore, Burla, Frătăuţii Vechi, Horodnic
de Jos, Iaslovăţ, Satu Mare, Volovăţ |
7 |
Oraş Solca, Oraş Vicovu de Sus, Bilca, Brodina, Gălăneşti, Horodnic de Sus,
Marginea, Poieni Solca, Putna, Straja, Suceviţa, Ulma, Vicovu de Jos,
Voitinel |
8 |
Oraş Siret, Bălcăuţi, Calafindeşti, Dorneşti, Dumbrăveni, Frătăuţii Noi,
Grămeşti, Grăniceşti, Hânţeşti, Muşeniţa, Şerbăuţi, Siminicea, Zamostea,
Zvorâştea |
9 |
Oraş Broşteni, Municipiul Vatra Dornei, Breaza, Ciocăneşti, Cârlibaba, Coşna,
Crucea, Dorna Arini, Dorna Cândreni, Iacobeni, Izvoarele Sucevei, Moldova
Suliţa, Moldoviţa, Ostra, Panaci, Poiana Stampei, Pojorâta, Şaru Dornei,
Stulpicani |
10 |
Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Oraş Frasin, Oraş Gura Humorului, Capu
Câmpului, Frumosu, Fundu Moldovei, Mănăstirea Humorului, Păltinoasa, Sadova,
Vama, Vatra Moldoviţei |
Teleorman |
1 |
Municipiul Turnu Măgurele, Beciu, Călmăţuiu,Crângeni, Islaz, Liţa, Lunca,
Plopii Slăveşti, Săelele, Salcia, Segarcea Vale, Slobozia Mândră, Uda
Clociocov |
2 |
Oraş Zimnicea, Bogdana, Brânceni, Ciuperceni, Crângu, Dracea, Fântânele,
Frumoasa, Furculeşti, Izvoarele, Lisa, Piatra, Putineiu, Seaca, Suhaia,
Traian, Troianu, Ţigăneşti, Viişoara |
3 |
Municipiul Alexandria, Bragadiru, Bujoru, Cervenia, Conţeşti, Năsturelu,
Nanov, Pietroşani, Poroschia, Smârdioasa, Ştorobăneasa |
4 |
Oraş Videle, Blejeşti, Bujoreni, Călineşti, Crevenicu, Drăgăneşti Vlaşca,
Gratia, Mârzăneşti, Mavrodin, Măgura, Mereni, Nenciuleşti, Olteni, Orbeasca,
Poeni, Purani, Răzmireşti, Sârbeni, Scurtu Mare, Siliştea, Talpa, Tătărăştii
de Jos, Vităneşti |
5 |
Municipiul Roşiorii de Vede, Balaci, Beuca, Călmăţuiu de Sus, Ciolăneşti,
Dideşti, Dobroteşti, Drăcşenei, Drăgăneşti de Vede, Măldăeni, Săceni,
Scrioaştea, Siliştea Gumeşti, Stejaru, Tătărăştii de Sus, Zâmbreasca |
6 |
Băbăiţa, Botoroaga, Buzescu, Cosmeşti, Frăsinet, Gălăteni, Moşteni, Necşeşti,
Peretu, Plosca, Rădoieşti, Sfinţeşti, Trivalea Moşteni, Vârtoape, Vedea, |
Timiş |
1 |
Municipiul Timişoara – secţiile de votare 1 – 11, 33 – 36, 39 – 76 |
2 |
Municipiul Timişoara – secţiile de votare 82 – 105, 149 – 158, 165 – 175,
185 -191 |
3 |
Municipiul Timişoara – secţiile de votare 106 – 122, 133 – 148, 176 – 184,
192 – 195, 202 – 206 |
4 |
Municipiul Timişoara – secţiile de votare 12 – 32, 37, 38, 77 – 81, 123 –
132, 159 – 164, 196 – 201, 207 |
5 |
Oraş Sânnicolau Mare, Beba Veche, Cenad, Dudeştii Vechi, Gottlob, Lovrin,
Pesac, Periam, Saravale, Sânpetru Mare, Şandra, Teremia Mare, Tomnatic,
Variaş, Vălcani |
6 |
Oraş Recaş, Becicherecu Mic, Bogda, Bucovat, Fibiş, Ghiroda, Giroc, Liebling,
Maşloc, Moşniţa Nouă, Pişchia, Brestovăţ, Parta, Pădureni, Remetea Mare,
Sacoşu Turcesc, Săcălâz, Sag, Sânmihaiu Român, Secaş |
7 |
Municipiul Lugoj, Bârna, Costeiu, Criciova, Fardea, Gavojdia, Nădrag |
8 |
Oraş Jimbolia, Biled, Cărpiniş, Comloşu Mare, Dudeştii Noi, Dumbrăviţa,
Giarmata, Iecea Mare, Lenauheim, Orţişoara, Satchinez, Sânandrei |
9 |
Oraş Buziaş, Oraş Făget, Balinţ, Belinţ, Bara, Bethausen, Boldur, Chevereşu
Mare, Curtea, Darova, Dumbrava, Ghizela, Margina, Mănăştiur, Nitchidorf,
Ohaba Lungă, Pietroasa, Racoviţa, Ştiuca, Tomeşti, Topolovăţu Mare, Tormac,
Traian Vuia, Victor Vlad Delamarina |
10 |
Oraş Ciacova, Oraş Deta, Oraş Gătaia, Banloc, Birda, Cenei, Checea, Denta,
Foeni, Ghilad, Giera, Giulvăz, Jamu Mare, Jebel, Livezile, Moraviţa, Peciu
Nou, Uivar, Voiteg |
Tulcea |
1 |
Municipiul Tulcea – secţiile de votare 8 – 37 |
2 |
Municipiul Tulcea – secţiile de votare 1 – 7, Oraş Sulina, Beştepe, CA
Rosetti, Ceatalchioi, Chilia Veche, Crişan, Jurilovca, Mahmudia, Maliuc,
Murighiol, Nufăru, Pardina, Sarichioi, Sfântu Gheorghe, Valea Nucarilor |
3 |
Oraş Isaccea, Oraş Măcin, Carcaliu, Cerna, Greci, Grindu, Hamcearca, Horia,
Izvoarele, IC Brătianu, Jijila, Luncaviţa, Niculiţel, Nalbant, Peceneaga,
Smârdan, Turcoaia, Valea Teilor, Văcăreni |
4 |
Oraş Babadag, Baia, Beidaud, Casimcea, Ceamurlia de Jos, Ciucurova, Dăeni,
Dorobanţu, Frecăţei, Mihai Bravu, Mihail Kogălniceanu, Ostrov, Somova, Slava
Cercheză, Stejaru, Topolog |
Vaslui |
1 |
Municipiul Vaslui |
2 |
Bogdana, Deleşti, Deleni, Fereşti, Gârceni, Ivăneşti, Laza, Lipovăţ,
Micleşti, Muntenii de Jos, Muntenii de Sus, Poieneşti, Pungesti, Puşcaşi,
Soleşti, Tanacu, Văleni |
3 |
Oraş Negreşti, Băceşti, Bălteni, Codăeşti, Cozmeşti, Dăneşti, Dumeşti,
Oşeşti, Rafaila, Rebricea, Ştefan cel Mare, Tăcuta, Todireşti, Vultureşti,
Zăpodeni |
4 |
Municipiul Bârlad |
5 |
Alexandru Vlahuţă, Băcani, Ciocani, Coroeşti, Dragomireşti, Fruntişeni,
Ghergheşti, Griviţa, Iana, Ibăneşti, Iveşti, Perieni, Pochidia, Pogana,
Pogoneşti, Puieşti, Tutova, Vinderei, Voineşti, Zorleni |
6 |
Municipiul Huşi, Arsura, Berezeni, Buneşti Avereşti, Drânceni, Duda Epureni,
Fălciu, Lunca Banului, Stănileşti, Vetrişoara |
7 |
Oraş Murgeni, Albeşti, Banca, Blăgeşti, Bogdăneşti, Bogdăniţa, Boţeşti,
Costeşti, Creţeşti, Dimitrie Cantemir, Dodeşti, Epureni, Găgeşti, Hoceni,
Măluşteni, Olteneşti, Pădureni, Roşieşti, Şuletea, Tătărani, Viişoara,
Vutcani |
Vâlcea |
1 |
Municipiul Râmnicu Vâlcea – secţiile de votare nr. 1 – 42, 85 – 87, Oraş
Băile Olăneşti, Păuşeşti Măglaşi, Vladesti |
2 |
Municipiul Râmnicu Vâlcea – secţiile de votare nr. 43 – 84, Oraş Băile
Govora, Oraş Ocnele Mari, Mihăeşti |
3 |
Oraş Bălceşti, Oraş Berbeşti, Alunu, Copăceni, Diculeşti, Făureşti,
Fârtăţeşti, Lădeşti, Lăpuşata, Măciuca, Ghioroiu, Grădiştea, Laloşu,
Lăcusteni, Livezi, Popeşti, Roeşti, Roşiile, Sineşti, Stăneşti, Tetoiu,
Valea Mare, Zătreni |
4 |
Municipiul Drăgăşani, Amărăşti, Creţeni, Drăgoeşti, Glăvile, Guşoeni,
Ioneşti, Lungeşti, Mădulari, Mitrofani, Olanu, Orleşti, Pesceana, Prundeni,
Prundu, Suteşti, Ştefăneşti, Şuşani, Voiceşti |
5 |
Oraş Brezoi, Oraş Călimăneşti, Berislăveşti, Boişoara, Budeşti, Bujoreni,
Câineni, Dăeşti, Dănicei, Galicea, Goleşti, Malaia, Milcoiu, Muereasca,
Nicolae Bălcescu, Perişani, Racoviţa, Runcu, Sălătrucel, Stoileşti,
Sirineasa, Titeşti, Voineasa |
6 |
Oraş Băbeni, Oraş Horezu, Bărbăteşti, Buneşti, Cernişoara, Costeşti,
Frânceşti, Mateeşti, Măldăreşti, Oteşani, Păuşeşti Otăsău, Pietrari,
Slătioara, Stoeneşti, Stroeşti, Tomşani, Vaideeni |
Vrancea |
1 |
Municipiul Focşani – secţiile de votare nr. 1 – 14, 18 – 21, 24 – 27, 29 –
31, 33 – 38, 49, 51, 54, 56 |
2 |
Municipiul Focşani – secţiile de votare nr. 22, 23, 28, 32, 39 – 48, 52, 53,
55, 57, Ciorăşti, Gologanu, Gugeşti, Măicăneşti, Milcovul, Năneşti, Popeşti,
Slobozia Ciorăşti, Tătăranu |
3 |
Andreiaşu de Jos, Băleşti, Bordeşti, Broşteni, Chiojdeni, Dumbrăveni,
Dumitreşti, Gura Caliţei, Jariştea, Jitia , Mera, Obrejiţa, Poiana Cristei,
Reghiu, Sihlea, Slobozia Bradului, Tâmboieşti, Urecheşti, Vintileasca |
4 |
Oraş Odobeşti, Bârseşti, Boloteşti, Câmpineanca, Cârligele, Coteşti, Goleşti,
Năruja, Negrileşti, Nereju, Nistoreşti, Paltin, Păuleşti, Spulber, Tulnici,
Valea Sării, Vidra, Vizantea Livezi, Vârteşcoiu, Vrâncioaia |
5 |
Municipiul Focşani – secţiile 15 – 17, 50, Oraş Mărăşeşti, Bilieşti, Garoafa,
Moviliţa, Pufeşti, Răstoaca, Suraia, Ţifeşti, Vânători, Vulturu |
6 |
Municipiul Adjud, Oraş Panciu, Bogheşti, Câmpuri, Corbiţa, Fitioneşti,
Homocea, Păuneşti, Ploscuţeni, Răcoasa, Rugineşti, Soveja, Străoane,
Tănăsoaia |
Bucureşti |
1 |
Bucureştii Noi, Pajura, Domenii (1) (NV) |
2 |
Aviaţiei, Băneasa, Aviatorilor (1) (NE) |
3 |
Iancu de Hunedoara, Universitate, Titulescu, Gara de Nord (1) (SE) |
4 |
Chitila, Calea Griviţei (1) (SV) |
5 |
Ştefan cel Mare, Floreasca, Tei (Barbu Văcărescu - Lacul Tei), Tei Colentina,
Pipera (2) |
6 |
Colentina, Doamna Ghica, Andronache, Fundeni (2) |
7 |
Iancului, Vatra Luminoasă, Delfinului, Bd. Basarabia, Socului, Arealul
Pantelimon-Dobreşti-Fundeni, Vergului (2) |
8 |
Colentina, Gara Obor, Pantelimon, Bucur Obor, Iancului, Ferdinand, Vatra
Luminoasă (2) |
9 |
Pache Protopopescu, Mihai Bravu, Calea Călăraşilor, Popa Nan, Bd.Carol I,
Calea Moşilor, Maria Rosetti, Batiştei, Strada Polonă, Mihai Eminescu (2) |
10 |
Unirii, Coposu, Mărăşelti (3) |
11 |
Vlaicu Vodă, Dudeşti, Baba Novac (3) |
12 |
Calea Vitan Est, Camil Ressu, Liviu Rebreanu (3) |
13 |
Pallady, Energeticienilor (3) |
14 |
Liviu Rebreanu Est, 1 Decembrie, Grigorescu (3) |
15 |
1 Decembrie Sud, Codrii Neamţului, Căţelu (3) |
16 |
Dimitrie Cantemir, Şerban Vodă, Mitropolie (4) |
17 |
Olteniţei Est (4) |
18 |
Niţu Vasile, Alexandru Obregia, Olteniţei Centru (4) |
19 |
Berceni (4) |
20 |
Ferentari (5) |
21 |
Viilor, Progresului (5) |
22 |
13 Septembrie, Progresului, Sebastian, Drumul Sării (5) |
23 |
Rahova, Prelungirea Ghencea (5) |
24 |
Drumul Taberei Est (6) |
25 |
Dumul Taberei Vest (6) |
26 |
Militari Vest (6) |
27 |
Militari Est (6) |
28 |
Giuleşti (6) |
Străinătate |
1 |
Europa Vest |
2 |
Europa Est, Asia |
3 |
America, Australia |
4 |
Africa, Orientul Mijlociu |